Kaitou Joker – odcinek 3

[HorribleSubs]_Kaitou_Joker_-_03_[720p].mkv_snapshot_20.22_[2014.10.21_19.25.08]

Witajcie w rozświetlonej nocy! Na pokładzie luksusowego liniowca, należącego do znanego z pierwszego odcinka multimilionera Kaneariego, odbywa się bal maskowy, którego ozdobą jest kolejny skarb ekscentrycznego bogacza: Syreni Kryształ. Na przyjęcie wprosił się inspektor Oniyama, co może oznaczać tylko jedno: Joker przysłał zawiadomienie o planowanej kradzieży. Jak się jednak okazuje, takie samo zawiadomienie przysłał jeszcze ktoś, enigmatyczny Spade, który szybko goni naszego protagonistę w rankingu najpopularniejszych (czy może najskuteczniejszych?) tajemniczych złodziei. Do tego pan Kaneari nie pogodził się z upokarzającą porażką z pierwszego odcinka i planuje zemstę…

Kolejny odcinek wprowadza kolejną istotną postać – rywala Jokera, który w swoim czasie wraz z nim pobierał nauki pod okiem mistrza złodziejskiego fachu, ukrywającego się pod pseudonimem Silver Heart. Jak można się domyślić, młodzi adepci nie rozstali się w przyjaznych stosunkach, co teraz sprawia, że są w stanie zapomnieć praktycznie o wszystkim, wyjaśniając dawne nieporozumienia. W tym odcinku dowiadujemy się, że Joker jednak może występować w ciuchach innych niż czerwony garniak, cylinder i peleryna, a także, że ktoś jest w stanie wyprowadzić go z równowagi i sprawić, że wspaniałe plany nie idą tak, jak powinny. Wszystko to bardzo dobrze wróży na przyszłość: w przypadku takich serii nie ma nic gorszego niż monotonia związana z nadmierną doskonałością i skutecznością bohatera, której tego rodzaju chwyty pozwalają uniknąć.

Kaitou Joker pozostaje solidną propozycją dla młodszych widzów, wystarczająco kolorową i pełną energii, by nie uśpić tych nieco starszych. Jednocześnie ten humor opiera się na dość prostym slapsticku i przystępnych żartach – próżno tu szukać z jednej strony pikantniejszych podtekstów, a z drugiej ulubionych przez zachodnich fanów anime nawiązań do innych produkcji. Miałam zamiar kontynuować oglądanie tej serii, ale padła ona ofiarą ogólnego braku czasu – na razie muszę ją zawiesić. Nie wykluczam jednak, że w przyszłości do niej wrócę, chociażby po to, by przygotować recenzję.

Leave a comment for: "Kaitou Joker – odcinek 3"

Tag Cloud