Log Horizon 2 – odcinek 1

[HorribleSubs] Log Horizon 2 - 01 [720p].mkv_snapshot_22.18_[2014.10.05_21.57.04]

Krzyków i odgłosów niezadowolenia odnośnie przeniesienia produkcji drugiej części Log Horizon ze studia Satelight do DEEN było co niemiara. Nie od dziś wiadomo przecież, że DEEN robi DEENną animację. Sęk w tym, że poprzedni sezon Log Horizon urodą nie grzeszył. Ja z kolei szczerze dziwiłem się wszelkim oburzonym, bowiem na udostępnionych przed premierą materiałach promocyjnych różnice w oprawie wizualnej nie były istotne. A na pewno nie adekwatne do reakcji fanów. Pomijając już nawet fakt, że w rzeczywistości przy serii wciąż pracuje właściwie ten sam zespół, to nowe projekty postaci wcale nie są aż tak inne, a zwyczajnie bliższe książkowemu pierwowzorowi.

Cóż więc nowa część anime prezentuje? To, co poprzednio, czyli Shiroe wraz z innymi tęgimi umysłami staje przed problemem ekonomicznej dominacji graczy z miast na południu. Realnym staje się problem wysprzedania pustostanów dla osób spoza Akihabary, więc Shiroe postanawia temu zaradzić. By ubiec potencjalnych kupców mieszkańcy potrzebują kilka bilionów jednostek lokalnej waluty. Tylko skąd je wziąć?

Comments on: "Log Horizon 2 – odcinek 1" (2)

 1. Przez moment myślałem że mam deja vu (przecież zajawka 1-epka już była).
  A jeśli chodzi o samą kontynuacje to prócz bardziej nasyconych kolorów
  i lekko zmienionym charakter desing to reszta pozostaje na swoim miejscu.
  Wręcz bym powiedział, że drugi sezon jest przeznaczony tylko dla osób,
  co obejrzały pierwszy. Bo jak nigdy nic seria się zaczęła bez żadnego wstępu
  czy chociażby przedstawienia postaci. Może jestem malkontent, ale przydało
  by się lekkie odświeżenie treści, no końcu nie tylko jak mam sklerozę :P

  • Postanowiliśmy nie ograniczać recenzentów – jeśli ktoś ma ochotę, niech piszę o czymś, czego zajawka już jest. Poza tym każdy ma inne spojrzenie, więc powinno to wyjść czytelnikom tylko na korzyść: więcej punktów widzenia, łatwiej stwierdzić czy chce się to zobaczyć :)

Leave a comment for: "Log Horizon 2 – odcinek 1"

Tag Cloud