Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu LOVE! – odcinek 2

[HorribleSubs]_Binan_Koukou_Chikyuu_Bouei-bu_Love!_-_02_[720p].mkv_snapshot_21.27_[2015.01.13_21.37.22]

Odcinek drugi sponsoruje literka „s”, jak samorząd szkolny – wreszcie dowiadujemy się co nieco o zamiarach przystojnych antagonistów, którym przewodzi Lord Zundar, czyli ni mniej, ni więcej, tylko słodziutki zielony jeżyk, który lubi przesiadywać w filiżance (brzuszkiem do góry) lub kieszonce marynarki przewodniczącego samorządu, Kinshirou Kusatsu. Chociaż panowie obserwowali z daleka naszych bohaterskich posłańców miłości, zgodnie z prawami gatunku nadal nie mają pojęcia, z kim muszą walczyć, mają za to pomysł, jak! Wystarczy, że spośród uczniów wybiorą odpowiedniego kandydata i uczynią go swoim pomagierem, czytaj: zmienią w kolejnego potwora – tym razem motywem przewodnim są pałeczki jednorazowe.

Drugi odcinek Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu LOVE! udowadnia, że mamy do czynienia z bardzo sympatyczną parodią mahou shoujo, a twórcy odrobili pracę domową ze schematów obecnych w podobnych produkcjach. Szczerzyłam się cały odcinek, bo i było do czego – począwszy od dyskusji na temat stanu zdrowia nauczyciela służącego wombatowi za coś w rodzaju „nosiciela”, przez cudownie fazową transformację Kinshirou (Angelina Jolie może mu pozazdrościć zgrabnej nóżki), po jeżyka moszczącego się w filiżance. Co ciekawe, samorząd wykazuje się większym zainteresowaniem machaniem berłami i wykrzykiwaniem głupio brzmiących zaklęć, podczas gdy protagoniści nadal nie mogą się zdecydować, czy w ogóle mają ochotę bawić się w cały ten cyrk. Nawet jeśli niektórym z nich nie przeszkadzają fikuśne uniformy, wszyscy są zgodni (ku rozpaczy wombata), że teksty mają wyjątkowo do bani. Ale… motyw nauczyciela bije na głowę wszystko, co pokazano w tym odcinku (może poza Lordem Zundarem).

Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu LOVE! jest naprawdę uroczą i zabawną serią, która zaskakuje bardzo pozbieranymi bohaterami. W przeciwieństwie do tradycyjnych mahou shoujo, tutaj nawet antagoniści wydają się jednostkami myślącymi, acz cudownie przerysowanymi. Strona audiowizualna na razie utrzymuje stały, solidny poziom – polecam zwrócić uwagę na bardzo ładny ending. Warto się przekonać do tego tęczowego stadka bishounenów, gdyż zapewniają chyba najsympatyczniejsze i najpozytywniejsze dwadzieścia kilka minut w sezonie zimowym.

[HorribleSubs]_Binan_Koukou_Chikyuu_Bouei-bu_Love!_-_02_[720p].mkv_snapshot_17.00_[2015.01.13_21.31.53] [HorribleSubs]_Binan_Koukou_Chikyuu_Bouei-bu_Love!_-_02_[720p].mkv_snapshot_21.11_[2015.01.13_21.36.49]

Comments on: "Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu LOVE! – odcinek 2" (2)

  1. To… To… To zapowiada się na anime roku.
    *kwika dziko*

  2. Nie wiem, co mnie bardziej na łopatki rozłożyło w tym odcinku – to, jak bohater Kamiyana ze śmiertelną powagą dyskutował o przejęciu władzy nad światem z zielonym jeżem aka evil mastermindem tej serii, czy też to z jak cudownym cynizmem nasi mahou shounen podchodzą do swojej misji uzdrowienia całego świata mocą miłości :D Tak czy inaczej, parodia z tego przednia :D

Leave a comment for: "Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu LOVE! – odcinek 2"

Tag Cloud