Durarara!!x2 Shou – odcinek 2

zombi

Na ulicach Ikebukuro można spotkać naprawdę ciekawe osobliwości – jak nie jeździec bez głowy, to zombie!

Ponieważ groźnie wyglądający pan i zombi bili się w okolicy, Shizuo postanowił się z nimi rozprawić… Za pomocą parkowej ławki. Nie ma to jak cichy i spokojny wieczór w centrum Tokio!

 3 5

Poznajemy również bliżej trzy nowe postaci: siostry Izayi Orihary – Kururi i Mairu, oraz Aobę Kuronumę. Wszyscy troje (o dziwo) uczęszczają do tej samej szkoły, co Mikado i Anri. Dość szybko dają się poznać jako charakterni bohaterowie, z którymi lepiej nie zadzierać, bo niewykluczone, że będą nam grozić latające pinezki lub spalone podręczniki. O ile jednak młode Orihary są wyjątkowo pocieszne i raczej nieszkodliwe (przynajmniej na razie), o tyle w przypadku Aoby od razu wiadomo, że mamy do czynienia z kombinatorem, który w dodatku wie, że to Mikado jest przywódcą grupy Dollars. Na razie chłopak chce tylko pozwiedzać Ikebukuro w towarzystwie szkolnego kolegi, ale możecie być pewni, że to dopiero początek jego knowań…

 2 4

Tymczasem załamana po zgubieniu pieniędzy Celty szuka pocieszenia w ramionach Shinry i dostarcza widzom kolejnych wyjątkowo uroczych i zabawnych scenek z udziałem zakochanej pary.

 1

Ogólnie rzecz biorąc, dzieje się naprawdę dużo (może odrobinę za dużo…), ale w poprzedniej serii twórcy też ciągnęli jednocześnie kilka wątków i jakoś dali radę, więc miejmy nadzieję, że i tym razem uda się nie zgubić w gąszczu szalonych przygód. Może być różnie, zwłaszcza że rozbicie serii na pojedyncze sezony z przerwami nie zawsze pomaga, a poprzednio całość była emitowana jednym ciągiem. Na razie nie wiadomo dokładnie, ile wątków z light novel ma się znaleźć w tej ekranizacji, ale może w tym szaleństwie jest metoda. Jedno jest pewne: jeżeli z utęsknieniem czekaliście na dziwaków z Ikebukuro, zdecydowanie powinniście oglądać dalej!

Leave a comment for: "Durarara!!x2 Shou – odcinek 2"

Tag Cloud