Shounen Hollywood: Holly Stage for 50 – odcinek 1

Shounen Hollywood - Holly Stage for 50 - 01_1

Po pierwsze – jest to kontynuacja letniego anime Shounen Hollywood: Holly Stage for 49, opowiadającego o grupie chłopaków, którzy marzą o karierze idoli – więc osoby stykające się tym tytułem dopiero teraz uprasza się o nadrobienie zaległości. Inaczej nie pojmą być może (jak ja), jakim cudem panowie NADAL sprzątają dojo… znaczy się teatr. Oraz roznoszą ulotki zachęcające ludzi do przyjścia na występ, podpisują swoje zdjęcia w sposób kreatywny, sprzątają teatr,  próbują karmić sowę nori (w przerwach między sprzątaniem teatru), przerzucają się drętwymi dialogami o niczym, ćwiczą bardzo skomplikowany układ taneczny i piosenkę przed występem, na który własnoręcznie wpuszczają fanki, otwierając im drzwi i uprzejmie dziękując za przybycie. Przypuszczam, że po występie musieli posprzątać teatr. Znowu.

A, pominęłam jeszcze jedną ważną czynność – coś jedzą. Jedyny plus odcinka to wspomnienie w rozmowie, że jeśli ktoś sławny szuka informacji o sobie w internecie, to może się natknąć na Różne Dziwne Rzeczy – dobre i złe. Co jest najświętszą prawdą niestety.

Chwilowo po pierwszym odcinku stwierdzam, że nie ma tu praktycznie nic, co by mnie zachęciło do oglądania. Dialogi są nudne, kreska średniej jakości, muzyka takoż. Mamy tu pięciu chłopaczków, wybranych, żeby stworzyć zespół, za którym będą szalały panienki, egzystujących sobie radośnie w przestrzeni tego starego teatru, ćwiczących gesty i powiedzonka, na które będą łapać fanki (swoją drogą, tu chyba im wyszła świetna parodia, bo czegoś tak głupiego nie słyszałam od czasów Saint Beast). Tyle tylko, że panowie naprawdę tylko egzystują obok siebie – nie ma między nimi nic, żadnej chemii, niczego, co by wskazywało na to, że tworzą zespół, oprócz faktu, że razem śpiewają i powtarzają typowo idolkowy układ choreograficzny (łącznie z machaniem łapkami i podskokiem). Jeśli to ma służyć udowodnieniu jakiejś tezy, na przykład, że życie idola jest ciężkie, że ciężką pracą i tak dalej, to chyba coś komuś nie wyszło z jej przedstawieniem. Chwilowo bohaterowie wyglądają jak robotnicy, którzy przychodzą do pracy i odbijają kartę, odwalają robotę i idą do domu.

I jeśli się coś nie zmieni, i to szybko, to też idę do domu.

Leave a comment for: "Shounen Hollywood: Holly Stage for 50 – odcinek 1"

Tag Cloud