Urawa no Usagi-chan – odcinek 1

[HorribleSubs]_Urawa_no_Usagi-chan_-_01_[720p].mkv_snapshot_00.53_[2015.04.10_20.58.42]

Przed premierą Urawa no Usagi-chan nie dawało się na sto procent określić, jaki właściwie charakter ma mieć ta seria. Oczywiście, wiadomo, że krótkie odcinki wielkiego manewru nie dają, ale nawet jeśli chcemy wepchnąć w nie prezentację jakiegoś miasta, da się to zrobić w ciekawy i nieszablonowy sposób.

Tylko po co, skoro można zapełnić odcinek słodką dziewuszką imieniem Usagi, mieszkającą oczywiście w mieście Urawa (będącym sponsorem serii). Usagi idzie do szkoły, po drodze w naturalny i zupełnie nienachalny sposób przybliża widzom urodę zabytkowej świątyni oraz wymienia pozdrowienia z przyjaznymi tubylcami i równie słodkimi koleżankami. Koniec odcinka.

Za krótkie to, żeby zmieściły się plusy i minusy, więc przejdę od razu do podsumowania. Seria nie zachwyca – tło stanowią przefiltrowane zdjęcia, dorysowane elementy są w większości byle jakie, zaś bohaterki wyglądają jak świeżo wypuszczone spod moé-sztancy, a ich mimika na razie ogranicza się do kilku powtarzanych grymasów twarzy. Jako okruchy życia ani to specjalnie urocze, ani specjalnie pomysłowe. Przyda się oczywiście, jeśli planujecie w najbliższym czasie wycieczkę do Urawy.

Leave a comment for: "Urawa no Usagi-chan – odcinek 1"

Tag Cloud