Urawa no Usagi-chan – odcinek 2

[HorribleSubs]_Urawa_no_Usagi-chan_-_02_[720p].mkv_snapshot_01.52_[2015.04.17_17.42.57]

Co robimy, gdy mamy do dyspozycji trzy minuty i zamówienie na serię animowaną promującą konkretne miasto (nazywające się Urawa, jakby ktoś zapomniał)? Hmmm… Trudne pytanie… Może będziemy pokazywać trzy gadające o niczym dziewuszki na tle kiepsko przefiltrowanej fotografii przedstawiającej szkolny korytarz?

Niestety, mówię serio. Spodziewałam się, że to anime będzie się składać z mało interesujących dziewuszek pętających się po mieście i odwiedzających różne potencjalnie atrakcyjne dla turystów punkty, takie jak pokazana w pierwszym odcinku świątynia. Czyżby to okazało się zbyt dużym wyzwaniem dla budżetu? Odcinek dosłownie wypełniają gadające, minimalnie animowane panienki na tle rozmytych brązowych klabzdr.

Przy tym dialogi nie są zabawne, ani – co gorsza – nie mają tej zwięzłości, która jest wymagana w przypadku miniatury. Jeśli ktoś nie wie, o czym mówię, niech sięgnie chociażby po Danna ga Nani o Itteiru ka Wakaranai Ken albo po Poyopoyo Kansatsu Nikki, a będzie zdumiony, ile treści i informacji o postaciach da się zawrzeć w tak krótkim czasie. Na tym tle Urawa no Usagi-chan wypada po prostu beznadziejnie i nie umiem znaleźć nawet pół powodu, by polecać tę serię. Z obowiązku spojrzę jeszcze na trzeci odcinek (i doniosę, co zobaczyłam), ale na razie zalecenie brzmi: omijać.

Leave a comment for: "Urawa no Usagi-chan – odcinek 2"

Tag Cloud