Gochuumon wa Usagi Desuka?? – odcinek 3

snapshot_16.46_[2015.10.24_19.28.04]

Tym razem motywem przewodnim odcinka jest sztuka – w dwóch odsłonach. Zaczynamy od lekcji plastyki w szkole, do której uczęszczają Chiya i Cocoa, zaraz jednak płynnie przechodzimy do Chino i jej przyjaciółek, Mayi i Megu, które muszą przygotować prace na konkurs plastyczny. Cóż, żadna z nich nie ma szczególnego talentu na tym polu – zaś awangardowy styl Chino nie do końca wpisuje się w szkolne kanony – nie przeszkadza im to jednak szukać inspiracji. A także, rzecz jasna, pomocy u starszych koleżanek. Ostatecznie od kogoś muszą się dowiedzieć, co to jest ta cała perspektywa i po co artyści wyciągają przed siebie ołówek przed zaczęciem pracy!

Jednak konkurs plastyczny to nie jedyne zmartwienie młodszych bohaterek – pozostaje jeszcze konkurs tańca w stylu dowolnym, a to także nie jest mocna strona Chino. Ponieważ okazuje się, że mama Megu prowadzi szkołę baletową, jest to doskonała okazja, by czegoś się nauczyć. Oczywiście Chino zawsze może też liczyć na wsparcie samozwańczej starszej siostry oraz jej koleżanek.

snapshot_07.28_[2015.10.24_19.18.21]  snapshot_02.20_[2015.10.24_19.12.58]

Jak zawsze trudno coś więcej napisać o odcinku składającym się z waty cukrowej i uroczych perypetii uroczych dziewcząt na tle prześlicznych, dopracowanych pejzaży i zdjęć. Widać wyraźnie, że twórcy mają dobrze przemyślaną formułę, która zresztą okazuje się zaskakująco skuteczna. Każdy odcinek da się podzielić na dwie części (nie zawsze równej długości), powiązane wspólnym motywem lub przechodzące płynnie z jednej w drugą. W każdym też, tak całkiem na marginesie, znajdzie się jakaś okazja do pokazania bohaterek w innych niż zwykle strojach (w tym przypadku oczywiście baletowych). W odróżnieniu od przywoływanego przeze mnie w omówieniu pierwszego odcinka Non Non Biyori, nie znajdziemy tu ani szczególnie realistycznych charakterów, ani też choćby śladu tamtej nostalgii. Gochuumon wa Usagi Desuka? nie ma zamiaru widza wzruszać – wbrew wszechobecnym kawianym motywom najbliżej tej serii do dużego kubka gorącej czekolady. Wypity duszkiem potrafi zemdlić, ale smakowany po łyczku doskonale rozgrzewa i poprawia nastrój.

snapshot_07.19_[2015.10.24_19.18.08]

Leave a comment for: "Gochuumon wa Usagi Desuka?? – odcinek 3"

Tag Cloud