Haikyuu!! Second Season – odcinek 1

[DeadFish]_Haikyuu!!_Second_Season_-_01_[720p][AAC].mp4_snapshot_20.02_[2015.10.05_13.27.45]

Bogowie chaosu, jak mi tego brakowało! Po seansie pierwszego odcinka drugiej serii czuję się tak, jakbym dopiero co pożegnała młodych siatkarzy – te kilka miesięcy oczekiwania wydają się niczym. Haikyuu!! Second Season zapowiada się wspaniale, o czym świadczy dobre tempo pierwszego odcinka, ci sami fantastyczni bohaterowie i mnóstwo przedniego humoru. Porażka z Aoba Josai nie wpłynęła negatywnie na Hinatę i jego kolegów, wręcz przeciwnie. Drużyna Karasuno trenuje z jeszcze większym zapałem, nastawiona na zwycięstwo w kolejnym turnieju – wszyscy chcą się odegrać na Oikawie, ale równie mocno pragną pokonać najlepszą drużynę w prefekturze, Shiratorizawę. Niestety z powodu nagłego odejścia poprzedniego trenera, legendarnego Ukaia seniora, Karasuno straciło kontakty z innymi szkołami, przez co brakuje im partnerów do meczów towarzyskich. Na szczęście opiekun drużyny, pan Takeda, otrzymuje od trenera Nekomaty propozycję rozegrania kilku spotkań treningowych. Propozycja jest o tyle kusząca, że oprócz Nekomy w sparingu udział weźmie kilka innych szkół z Tokio. Odpowiedź może być tylko jedna… Tymczasem Hinata i Kageyama podczas jednego z treningów nieoczekiwanie wpadają na gwiazdę młodzieżowej siatkówki i przy okazji asa Shiratorizawy, Wakatoshiego Ushijimę. Jak to w przypadku tej dwójki bywa, rzucają mu wyzwanie w imieniu całej drużyny.

[DeadFish]_Haikyuu!!_Second_Season_-_01_[720p][AAC].mp4_snapshot_13.59_[2015.10.05_13.24.36] [DeadFish]_Haikyuu!!_Second_Season_-_01_[720p][AAC].mp4_snapshot_13.04_[2015.10.05_13.24.20]

Cóż mogę powiedzieć, było cudownie! Grafika ponownie zaskakuje dynamicznością, kreska jest dopracowana i doskonale oddaje mangowy oryginał. Czołówka utrzymana jest w dokładnie tym samym stylu, co znakomite Imagintaion, co nie powinno dziwić, ponieważ wykonuje ją ten sam zespół, czyli SPYAIR. Ending (Climber Galileo Galilei) to także przyjemna piosenka, chociaż nie tak energetyczna. Pod względem technicznym druga część nie ustępuje pierwszej, co tyczy się także fabuły. Twórcy nie tracą czasu i od razu przechodzą do konkretów, retrospekcje zajmują może ułamek odcinka, reszta pokrywa się (chociaż nie idealnie) z wydarzeniami z mangi. Scena z Ushijimą była mistrzowska i jestem pewna, że jeszcze nie raz i nie dwa obejrzę ten odcinek w tym tygodniu. Poza tym, niezmiernie cieszy mnie animacja do czołówki, ukazująca nie tylko starych, ale i nowych bohaterów. Nie trzeba być tytanem intelektu, by domyślić się, że Karasuno zyska nową menedżer, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę, że to ostatni rok Shimizu. Oprócz młodziutkiej następczyni pojawią się nowi, nieco ekscentryczni przeciwnicy i kilka nowych twarzy w dobrze znanych drużynach.

[DeadFish]_Haikyuu!!_Second_Season_-_01_[720p][AAC].mp4_snapshot_19.27_[2015.10.05_13.26.07]

Jeżeli komuś podobał się pierwszy sezon Haikyuu!!, początek drugiego przywita z uśmiechem na twarzy i optymizmem. Na razie nic nie zapowiada nieoczekiwanej klęski i fabularnego spadku formy. Jest ciepło, radośnie i bardzo energicznie – bohaterowie nadal rozbrajają, a widzowi udziela się ich zapał i wierzy, że może tym razem naprawdę uda im się awansować do finałowych rozgrywek.

[DeadFish]_Haikyuu!!_Second_Season_-_01_[720p][AAC].mp4_snapshot_23.42_[2015.10.05_13.30.01]

Leave a comment for: "Haikyuu!! Second Season – odcinek 1"

Tag Cloud