Cheer Danshi!! – odcinek 2

[Ohys-Raws] Cheer Danshi!! - 02 (MX 1280x720 x264 AAC)[(028474)2016-07-14-16-45-50]

Drugi odcinek Cheer Danshi!!, to – jak zazwyczaj bywa w opowieściach o powstawaniu nowych szkolnych klubów – próby zwerbowania kolejnych członków męskiej drużyny dopingującej. I choć tempo akcji wydaje się spokojne, by nie powiedzieć leniwe, już pod koniec omawianego odcinka klub pozyskuje kolejnych trzech uczestników.

Pierwszym z nich jest Kouji Toono, poczciwy grubasek, student pierwszego roku literatury, który poza dobrymi chęciami nie ma za wiele do zaoferowania nowym kolegom, ale jego determinacja i pragnienie zmienienia dotychczasowego życia, trafiają bohaterom na tyle do przekonania, że natychmiast przyjmują Toono w swoje szeregi.

Pierwsze treningi do spektakularnych nie należą. Poza Kazu, który wykazuje zaskakujące, jak na byłego judokę, umiejętności akrobatyczne, pozostali chłopcy są raczej sztywni i nieszczególnie predysponowani do wykonywania układów choreograficznych. Zapał Kazu przekonuje ich jednak do podjęcia próby zwerbowania jeszcze większej liczby członków poprzez krótki pokaz na dziedzińcu uniwersytetu.

W drodze powrotnej z jednego z treningów nasi bohaterowie poznają dwóch członków klubu tenisowego – Gena i Souichirou. Kazu w lot pojmuje, że idealnie nadają się oni na czirliderów – są wysportowani, potrafią wykonywać ćwiczenia akrobatyczne, a dodatkowo mają masę pozytywnej energii, dla której ujścia raczej nie znajdują w klubie tenisowym. Dlatego też przedsiębiorczy chłopak postanawia ich namówić na zmianę dyscypliny sportowej. I choć podjęcie decyzji zajmuje im kilka dni, ostatecznie kończy się zgodnie z planem Kazu i do klubu dołączają kolejni dwaj uczestnicy.

Drugi odcinek podtrzymuje mnie w przekonaniu, że seria utrzymana została w bardzo dobrym, obyczajowym klimacie. Urzekają mnie naturalne zachowanie bohaterów i ich prostolinijne charaktery. Kazu to typ aktywny, pełen energii, radości, zapału. Nie sposób nie polubić jego serdecznego uśmiechu. Haru jest inny – spokojniejszy, ale wciąż zdeterminowany. Wyjątkowo autentycznie wypada jego zakłopotanie i zawstydzenie związane z publicznymi treningami czirliderskimi. Za bezbłędny element komediowy robi Mizoguchi – nie sposób przewidzieć, jak zachowa się bohater, czy jaka absurdalna kwestia padnie z jego ust.

W obliczu tak dobrze wykreowanych bohaterów pierwszoplanowych, martwi mnie trochę ogólna liczba postaci, jaka przewija się przez opening serii. Wygląda na to, że będzie ich co najmniej kilkanaście, a przy takim tłumie nie sposób każdego obdarować indywidualnymi cechami, czy poświęcić chociażby odcinek na rozwinięcie jego wątków.

A skoro już mowa o minusach serii, to niestety grafika nie prezentuje się tak, jakbym sobie tego życzyła. Seria o tanecznych akrobacjach daje ogromne pole do popisu animatorom, z tym, że na jego wykorzystanie trzeba dysponować wysokim budżetem, którego tutaj ewidentnie brakuje. O ile wspomniany już opening jest szalenie dynamiczny i pokazuje akrobacje z najlepszej możliwej strony, o tyle w samych odcinkach chociażby najprostsze układy, które wykonują chłopcy, wypadają bardzo sztywno i statycznie. Kto wie, być może ma to oddawać ich początkujący poziom, a z czasem, w wyniku treningu, ruchy nabiorą płynności… Obawiam się jednak, że strona techniczna to raczej wynik oszczędności, nie zaś celowego działania twórców. Szczęśliwie nie zmienia to faktu, że serię ogląda się bardzo przyjemnie.

[Ohys-Raws] Cheer Danshi!! - 02 (MX 1280x720 x264 AAC)[(032876)2016-07-14-16-46-54]

Warto też wspomnieć, że serię zamyka obłędnie uroczy ending w rozkoszny sposób wykorzystujący tryb super-deformed.

Comments on: "Cheer Danshi!! – odcinek 2" (1)

  1. judoka said:

    Taka mała uwaga merytoryczna, umiejętności akrobatyczne (przynajmniej podstawowe) w przypadku judoki nie są niczym zaskakującym. Elementy akrobatyki to standardowy element treningu judo.
    Pozdrawiam ;)

Leave a comment for: "Cheer Danshi!! – odcinek 2"

Tag Cloud