Saiki Kusuo no Psi Nan – odcinek 3

snapshot_01.37_[2016.07.26_11.08.13]

Trzeci odcinek zaczyna się od tego samego, co dwa poprzednie, czyli od wprowadzenia nowej postaci. Spotkany przypadkiem w parku iluzjonista, Uryoku Chouno, nie jest niestety mistrzem w swoim fachu – a nawet gdyby był, trudno byłoby mu zaskoczyć kogoś, kto ma zdolność przenikania wzrokiem wszelkich przeszkód. Kusuo, wiedziony odruchem litości, próbuje pokazać Uryoku, że powinien jednak wybrać inną ścieżkę kariery, jednak jego działania dają efekt odwrotny do zamierzonego.

snapshot_03.06_[2016.07.26_11.08.55]  snapshot_03.14_[2016.07.26_11.09.11]

Drugi epizod zaczyna się pochwałą telewizji, której oglądanie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu naszego bohatera. Wszystko dzieje się daleko, nie spamuje go telepatycznymi podpowiedziami i nie zdradza tego, co nastąpi. Tym razem jednak występ poznanego wcześniej Uryoku Chouno sprawia, że Kusuo staje się widzem zaangażowanym. Zdecydowanie za bardzo zaangażowanym jak na własny gust.

O ile dwie pierwsze historyjki są zabawne, to znacznie ciekawsze jest co innego: Kusuo, mimo swojego narzekania i zblazowania jest gotów się ruszyć, by pomóc praktycznie nieznanemu człowiekowi. Jeszcze lepiej widać to w części trzeciej, w której powraca Shun Kaidou. Chociaż łatwo śmiać się z naiwnego młodzieńca, żyjącego w świecie swoich marzeń, nie został on pokazany tylko jako obiekt złośliwych żartów. Owszem, łatwo się domyślić, co się stanie, gdy znajdzie w końcu bratnią duszę, czyli tajemniczego osobnika werbującego go do walki z mroczną organizacją Dark Reunion, ale bardziej zaskakujące jest to, na ile Kusuo angażuje się w całe zajście.

snapshot_12.06_[2016.07.26_11.16.00]  snapshot_10.22_[2016.07.26_11.13.56]

Czwarta część wysyła bohatera na plażę, w towarzystwie „wiernego druha” Nendou oraz raz jeszcze Shuna, który niestety nie jest w pełni kompatybilny z takim sposobem spędzania wolnego czasu. Piąta natomiast analizuje przypadek dziwnego zachowania skądinąd prostolinijnego Nendou, kończy się zaś prawdziwym cliffhangerem. Nie opisuję ich bardziej dokładnie, ponieważ jedyne, co jeszcze mogłabym zrobić, to zdradzić kilka żartów.

snapshot_17.20_[2016.07.26_11.18.36]  snapshot_15.02_[2016.07.26_11.17.27]

Ten odcinek potwierdził moją opinię, że oto trafił się czarny koń tego sezonu. Ta seria jest autentycznie zabawna i zaskakująca, w króciutkiej formie epizodycznych historyjek mieszcząc optymalną ilość treści. Poza tym już widać, że wbrew temu, co może się  początkowo wydawać, postaci nie są obliczone tylko na jeden gag i kolejne epizody z ich udziałem nie stają się powtarzalne. W dodatku, co również mnie zaskoczyło, wszystko to jest zaskakująco pełne ciepła. Wprawdzie oprawa wizualna nie jest olśniewająca i pewnie wiele osób (niesłusznie) zniechęci, ale ja z całą pewnością będę śledzić dalsze losy różowowłosego i niemal wszechmocnego Kusuo.

Comments on: "Saiki Kusuo no Psi Nan – odcinek 3" (1)

  1. Dzięki wielkie za zajawki, gdyby nie one, to pewnie nie obejrzałabym nawet jednego odcinka tej serii (trochę mnie odstraszał wygląd głównego bohatera i jego „wiernego druha” ^_-‚)
    Mam nadzieję, że poziom żartów utrzyma się do końca! c:

Leave a comment for: "Saiki Kusuo no Psi Nan – odcinek 3"

Tag Cloud