Shokugeki no Souma: Ni no Sara – odcinek 1

0Czy mogło być lepiej? Chyba nie – bentou to wszak jeden z największych diamentów kuchni japońskiej. Prostota, elegancja i przystępność są kluczowe w bentou, jednak aby osiągnąć w nim prawdziwe mistrzostwo, potrzebne jest coś więcej – serce. Wtedy i tylko wtedy każdy kęs przyniesie ze sobą wspomnienie rodzinnego domu, mamy, która z miłością i oddaniem szykowała nam każdego dnia śniadanie do szkoły!

2

Alice bardzo chce wygrać pojedynek turniejowy z Soumą, ale właśnie z tego powodu nie może się to udać. Nie potafi otworzyć się i ukazać swoich emocji – trauma, jaką było dla niej w dzieciństwie porzucenie przez rodziców, była zbyt silna. Wycofuje się, zamiast potrzeb ducha starając się zaspokoić potrzeby rozumu. Jej bentou – zestaw sushi dowodzi potęgi metody naukowej i ludzkich możliwości manipulowania smakiem, ale wydaje się zbyt wykalkulowany. To zimna perfekcja.

3

W tym samym czasie nori bentou w wykonaniu Soumy jest przepełnione gorącem zupy miso i żarem serca samego Soumy. Jego bentou wynika z całej historii jego życia! Odbijają się w nim lata wychowywania przez samotnego ojca, empatia i współczucie dla ludzkiego cierpienia i samotności, które zyskał dzięki tym przeżyciom. Jego bentou jest kontynuacją obiadu, jaki Souma zaniósł staruszce, którą zbyt bolał stary i schorowany krzyż, aby mogła zjeść poza domem.

4

W ten sposób pierwszy odcinek drugiej serii Shokugeki no Soma kontynuuje misję poprzedniej części, wyciągając z nas najgłębsze pokłady człowieczeństwa. To anime, które mówi nam, jak jeść, ale też, co ważniejsze, jak żyć.

5

Comments on: "Shokugeki no Souma: Ni no Sara – odcinek 1" (1)

  1. PloneK said:

    Bleh, nie mogę tego wziąć na serio ale to tak zajebiście opisuje ten odcinek ;d

Leave a comment for: "Shokugeki no Souma: Ni no Sara – odcinek 1"

Tag Cloud