Imouto sae Ireba Ii – odcinek 2

Odcinek zaczyna się dla głównego bohatera dość niefortunnie – Nayuta oraz Miyako przyłapały go, gdy nago przy lustrze odgrywał rolę młodszej siostrzyczki związaną z pisaną przez niego light novel. Sytuacja też już oficjalnie wykłada to, czego można było się spodziewać – Miyako podkochuje się w Itsukim, dlatego próbowała wprosić się do niego do mieszkania.

Po całym tym zamieszaniu panie wybierają się do kafejki, gdzie dyskusja schodzi na to, jak Miyako poznała Itsukiego na studiach. Dowiadujemy się, że ich znajomość zaczęła się dość szorstko. Krótko mówiąc,  klasycznie dała mu po ryju, gdy ten zaczął nabijać się z niej, iż nie zrozumiała jego wielkiego dzieła sprzedanego w stu tysiącach egzemplarzy. Chwilę później rzucił studia, jednak Miyako utrzymała z nim kontakt.

 

Następnie ślicznotki wybrały się do hotelu w którym mieszka Nayuta. Ta zaczęła przygotowywać się do pracy od… rozebrania się. Tak, ona pisze wyłącznie nago. Po kilku retrospekcjach dotyczących jej przeszłości i poznania się z Miyako, zaczął się punkt kulminacyjny odcinka. Dla zdobycia referencji do light noveli, Nayuta poprosiła koleżankę o możliwość pomacania jej biustu. Jak widać wyżej, ta się zgodziła…

 

Tymczasem do Itsukiego wpadł jego braciszek oraz Haruto. Ten drugi tworzy w internecie swój imidż – próbuje uchodzić za geja, o ile dobrze całą sytuację rozszyfrowałem. Oby tylko jeszcze on nie czuł mięty do głównego bohatera… Pokazano także jego młodszą siostrzyczkę, która wpisuje się we wszystkie możliwe kanony tego typu postaci. Widzimy też scenę zawiści Haruto względem utalentowanych znajomych, mimo że to jak na razie on osiągnął najwięcej.

Drugi odcinek przybliżył nam nieco bohaterów, odkrył nieco ich przeszłości. Niestety ich praca jako pisarzy stanowiła jedynie tło i drugoplanowy wątek. Mam nadzieję, że następny odcinek zajmie się właśnie tym tematem. Z pozytywów warto zauważyć, że fiksacja Itsukiego na punkcie młodszych siostrzyczek nie wyszła poza element komediowy, jednak martwi mnie jedna rzecz. Scena na sam koniec odcinka nie pozostawia złudzeń, braciszek to siostrzyczka.

Leave a comment for: "Imouto sae Ireba Ii – odcinek 2"

Tag Cloud