Otaku ni Koi wa Muzukashii – odcinek 1

Narumi Momose prawie spóźnia się do nowej pracy, ale to nie koniec jej kłopotów tego dnia. W pracy spotyka znajomego ze szkolnych lat – Hirotakę Nifujiego. Nie było by w tym nic złego, gdyby on nie znał jej sekretu, którego ona bardzo nie chce nikomu wyjawiać. Ten sekret to fakt, że pozornie zwyczajna młoda kobieta jest otaku.

Dalsza część odcinka skupia się naprzemiennie na pracy biurowej tej dwójki oraz wieczornych posiedzeniach w barze. Nie ma tu zbędnych niedomówień, krążenia wokoło tematu i wszystkiego tego, do czego przyzwyczaiły nas komedie romantyczne. Jest za to dwójka otaku, z których każde ma odrobinę inne podejście do tego, jak zachowywać się wobec otoczenia. Jemu zwisa to, co pomyślą o nim inni, i robi to, co lubi, ona woli ukrywać się i udawać przed ludźmi. Jest do tego stopnia zdeterminowana, że zamierza ukrywać to także przed swoim partnerem. Wynika to z jej doświadczeń, kiedy to facet rzucił ją, gdy się dowiedział, że jego dziewczyna jest fujoshi. No cóż, ciężki jej żywot. A to, że oboje pasują do siebie jak pięść do oka, to już inna bajka.

Widzowie nie muszą długo czekać na konkretne zawiązanie akcji – końcówka odcinka pozostawia nas z nowo powstałym związkiem głównych bohaterów. Jak do tego doszli, warto zobaczyć na własne oczy, bo jest to jedna z wielu bardzo dobrych scen humorystycznych w tej historii. A na horyzoncie majaczy też kolejna para… Gdyby tylko twórcy tak paskudnie nie animowali statystów z wykorzystaniem CGI, byłoby bosko, ponieważ grafika i oprawa audio są naprawdę przyjemne. No i strasznie dużo tu na razie zbiegów okoliczności, ale można przymknąć na nie oko.

Nie pozostaje nic, tylko oglądać, bo seria zawiera sporo smaczków (reklamy w metrze, gry, w które grają bohaterowie), masę dobrego humoru i naprawdę fajnych bohaterów, którym aż chce się kibicować. Tak się trochę zastanawiam, czy tylko mnie główna bohaterka przypomina trochę bardziej ułożoną i rozgarniętą wersję Yoshiko (Aho Girl)?

Comments on: "Otaku ni Koi wa Muzukashii – odcinek 1" (1)

  1. Mi tak samo skojarzyła się z Yoshiko, więc nie jesteś sam.

Leave a comment for: "Otaku ni Koi wa Muzukashii – odcinek 1"

Tag Cloud