Uchi no Maid ga Uzasugiru! – odcinek 2

Teatru dwojga aktorów ciąg dalszy. Odcinek drugi podzielony został na dwie historie, które, co ciekawe, mają w sobie o wiele mniej szaleństwa niż to, co zaprezentował nam odcinek pierwszy. Humor co prawda nadal stoi na dobrym poziomie, ale w drugim odcinku wyraźnie został zbalansowany przez warstwę okruszkową i pewnie do takiej formy kolejnych odcinków będziemy musieli przywyknąć (czego absolutnie nie uważam za wadę).

Kamoi nadal zmartwiona jest faktem, że Misha nie ma przyjaciół i przesiaduje całymi dniami w domu oraz, cytując klasyka, „gra w grę”. Czy jest więc lepszy sposób, aby zbliżyć się do niej, niż zaprzyjaźnić się z nią w grze? Łatwiej powiedzieć niż zrobić, a w odmętach internetu na młode niewinne dziewczynki czeka wiele niebezpieczeństw, o czym sama zainteresowana szybko się przekonuje. Nic to jednak w obliczu przyjaźni, którą ma obdarować ją jej podopieczna. Sama historia jest bardzo zabawna, a za awatary postaci w grze twórcy należy się oddzielna nagroda.

Druga, całkowicie niezależna historia opowiada o wycieczce głównych bohaterek w góry. Wzięta z zaskoczenia Misha i jej nie do końca normalna opiekunka same w górach – w każdym innym przypadku martwiłbym się o dalszy ciąg wydarzeń, ale nie w tej historii. Druga połowa odcinka jest utrzymana w ciepłym i pogodnym tonie i co najważniejsze, pcha do przodu rozwój więzi pomiędzy bohaterkami. Dziewczynka coraz częściej zaczyna widzieć w swojej opiekunce cień zmarłej matki, a jej charakter tsundere jest po prostu przeuroczy.

Nie sądzę, aby w tym anime zaszły jakiekolwiek zmiany na przestrzeni dalszych odcinków. Na szczęście całkowicie rozwiane zostały obawy o możliwość naruszenia granic dobrego gustu i smaku. Ta historia to zabawna i pełna ciepła komedia, którą naprawdę szczerze polecam i wątpię, aby coś się w tej kwestii zmieniło. Bardzo dużymi zaletami są autentycznie sympatyczne postaci i świetna oprawa techniczna, z brylującymi aktorkami podkładającymi głosy, które ewidentnie świetnie się bawią i wkładają serce w to, co robią, co nadaje granym przez nie postaciom autentyczności.

Leave a comment for: "Uchi no Maid ga Uzasugiru! – odcinek 2"

Tag Cloud