Ensemble Stars! – odcinek 1

Niegdyś każdej nocy można obcować z niebem wypełnionym tysiącami gwiazd. Teraz, w miastach przepełnionych światłem i hałasem, ich delikatny blask jest stłumiony, a ludzie stracili kontakt z naturą i kosmosem. Wieczorami włączają ekrany swoich komputerów i to na nich obserwują gwiazdy.

Próba taka może się jednak okazać rozczarowaniem. Bohaterowie nie są jeszcze gwiazdami, a jak deklarują, dopiero aspirują, aby nimi, „iskrzącymi, święcącymi”, się stać. W jaki jednak sposób człowiek może aspirować do stania się płonącą w termonuklearnym ogniu kulą o promieniu setek tysięcy kilometrów? Nie jest to jasne, podobnie jak wiele innych kwestii poruszanych w tym odcinku.

Potwierdzonym faktem jest na pewno, że akademia idoli Yumenosaki jest despotyczną antyutopią. Każdego roku jej bramy opuszczają dziesiątki idoli, są to jednak idole… pozbawieni dobroci serca. Nadzieją, która umiera ostatnia, jest protagonistka, ponieważ jej serce rezonuje z sercami idoli. Istotnie, odcinek obfituje w różne tego rezonansu przykłady. Każdy zapewne słyszał o mocy kamieni, które zgrywają się z naszą częstotliwością. Bohaterowie co prawda nie są kamieniami (co najwyżej kulami gazowymi), ale reguła jest podobna, a klucz stanowią kolory.

Cztery główne:
rude włosy, turkusowe oczy – Akehoshi – asertywność, pasja
czarne włosy, niebieskie oczy – Hokke – odpowiedzialność, opanowanie
złote włosy, zielone oczy – Ukki – nieśmiałość, wrażliwość
bordowe włosy, zielone oczy – Sally – spryt, zaradność

Jak i poboczne:
szare włosy, żółte oczy – Koga – samotność, arogancja
płomienne włosy, zielone oczy – Kuro – siła, kompetencja
czarnobordowe włosy, pomarańczowe oczy – Tetora – męskość, ambicja
różowe włosy, zielone oczy – Tori – kontrola, nieczułość
ciemnozielone włosy, zielone oczy – Keito – wycofanie, wsparcie

Idole w pewnym stopniu współpracują, w równym jednak ścierają się ze sobą. Przykładem tego drugiego są szare włosy, żółte oczy, który zaczyna występem muzycznym, ale przechodzi do pojedynku gitara versus karate z płomiennymi włosami, zielonymi oczami. Jego wynik zależy od tego, czy dopuszczamy awaryjne lądowanie na protagonistce, czy nie, na co my widzowie musimy ostatecznie odpowiedzieć sobie sami, bowiem dyskusję bohaterów przerywa despotyczny samorząd studencki kontrolowany przez różowe włosy, zielone oczy.

Jest powiedziane, że pojedynkowanie się podwyższa walczącym statystyki. Można zgadywać, że idole z odpowiednio wysokimi statystykami stają się gwiazdami. Jak dowiadujemy się pod koniec odcinka, czterech idoli, będących wyrzutkami, kładzie na szali własne życie, aby przeprowadzić rewolucję, a półprzytomna (od lądowania szarych włosów, żółtych oczu) protagonistka będzie ich liderem. Być może faktycznie tego nam wszystkim potrzeba – wielkiej duchowej odnowy.

Leave a comment for: "Ensemble Stars! – odcinek 1"

Tag Cloud