The Rolling Girls – odcinek 1

[HorribleSubs] The Rolling Girls - 01 [720p].mkv_snapshot_18.47_[2015.01.11_13.47.06]

 

Dość długo zastanawiałem się, jak to ugryźć, i doszedłem do wniosku, że nie mam pojęcia. Pierwszy odcinek [i]The Rolling Girls[/i] chyba najprościej opisać zwrotem „lol, so random”. Niby dostaliśmy jakiś opis fabuły, ale nie zrozumiałem z niego absolutnie nic, bo był tak abstrakcyjny (jak i zresztą cały odcinek), że trudno było się na nim skupić. Nie oznacza to, że jest zła, ale ponieważ kompletnie nic z niej nie wyniosłem i najpewniej ma ona pełnić rolę pretekstu, a nie rzeczy samej w sobie, skomentuje to tak: szalona i zakręcona z odcieniem wariactwa. Bo niby mamy powiedziane że Japonia podzieliła się na prefektury, że znowu jest walka o terytorium, ale jak człowiek widzi panienkę z wielgachną agrafką i drugą odzianą w kostium „zielonego power rangera”, rozbijające się po okolicy i detonujące bomby w kształcie serc, to zaczynam mieć wątpliwości, czy w ogóle powinienem na fabułę zwracać uwagę.

Postaci to także kompletna niewiadoma. Niby mamy jakieś tam gangi/grupy/kółka różańcowe/co za różnica, a dodatkowo dzielą się one na tak zwany „mob”, czyli szeregowych członków, i „best”, czyli (chyba) przywódców. Co z tego, skoro nie mam bladego pojęcia, czemu ludzie się tłuką, co chcą osiągnąć i dlaczego ma mnie to obchodzić? Punktem najważniejszym dla widza zapewne ma być główna bohaterka, Nozomi, która też dopiero zaczyna bawić się w to całe mordobicie, ale nie wiemy o niej niemal nic. O reszcie też nie wiemy niemal nic. Co ja w ogóle wiem o tej serii, poza tym, że nic? Ano nic.

Zostawmy jednak powyższe kwestie i skupmy się na grafice. Jak już przetrwałem te szesnaście ataków epilepsji od wszystkich migających na ekranie pierdół i skupiłem się nie na treści, a na formie, to muszę przyznać, że anime wygląda ślicznie. Tła są pięknie stylizowane, bogate w detale, a animacja jest znośna, choć momentami uproszczona, zwłaszcza gdy ma oddać gwałtowny ruch. Kolory są żywe, a ich paleta bardzo szeroka. Widać też, że studio tworzące serię mocno wzorowało się na [i]Kill la Kill[/i], co łatwo można poznać po efektach specjalnych użytych podczas walk.

Muzyka… na razie pozostaje dla mnie niesłyszalna, postaram się bardziej uważać przy kolejnych odcinkach.

Nie wiem, co o tym sądzić, poza tym, że twórcy palili coś mocnego podczas pracy nad serią i efekt tego jest taki, że [i]The Rolling Grils[/i] balansuje na bardzo cienkiej linii pomiędzy absurdem śmiesznym a kompletnie niezrozumiałym. Czas pokaże.

[HorribleSubs] The Rolling Girls - 01 [720p].mkv_snapshot_01.10_[2015.01.11_13.47.53] [HorribleSubs] The Rolling Girls - 01 [720p].mkv_snapshot_09.50_[2015.01.11_13.49.00]

Leave a comment for: "The Rolling Girls – odcinek 1"