Show by Rock!! – odcinek 2

[HorribleSubs]_Show_By_Rock!!_-_02_[720p].mkv_snapshot_05.16_[2015.04.12_18.48.30]

Tajemnicze sylwetki, które pojawiły się na końcu poprzedniego odcinka, okazują się należeć do członków zespołu Shingan Crimsonz, podopiecznych tej samej agencji, co Plasmagica (w ten sposób poznajemy wszystkich artystów z tej agencji – faktycznie nie jest ona duża). Sprawiły także, że sporą część odcinka przeprychałam radośnie – czwórka uszatych i ogoniastych bishounenów z gołymi klatami, przerzucających się karykaturalnie mrocznymi, uwodzicielskimi i/lub cool tekstami zdecydowanie poprawiła mi humor. Pokazała także, że dla Show by Rock!! jest pewna nadzieja. Ta seria umie mieć do siebie dystans i jeśli ten trend się utrzyma, może nawet da się oglądać?

Oczywiście nie można zapominać, że główną bohaterką jest Cyan, która ma okazję zagrać, na razie tylko w ramach ćwiczeń, ze swoim nowym zespołem, a potem uczestniczy w zaimprowizowanej imprezie piżamowej… W międzyczasie natomiast dowiaduje się, jak z grubsza działa ten dziwny świat oraz że sama w nim utknęła jako Wybranka (licho wie kogo) do czasu pokonania Lokalnych Złych Mocy. Jej informatorem, jakby ktoś był ciekaw, jest różowa gitara w kształcie serduszka, przemawiająca głosem Hiroyukiego Yoshino (którego mogliśmy niedawno słyszeć chociażby jako Favaro z Bahamuta). To tak na wypadek, gdyby komuś się wydawało, że seria może znormalnieć.

W charakterze SD-czków odcinka oglądamy występ Shingan Crimzonz – trudno, nadal nie mogę się przyzwyczaić do plastikowo wyglądających komputerowych figurek, ale ma to pewne dodatkowe walory komiczne. Niestety muzyka wciąż nieszczególnie mi się podoba, pozostaje więc uznać, że chyba pod tym względem nie jestem grupą docelową.

[HorribleSubs]_Show_By_Rock!!_-_02_[720p].mkv_snapshot_20.45_[2015.04.12_19.04.44]

Leave a comment for: "Show by Rock!! – odcinek 2"