Amanchu! – odcinek 3

[HorribleSubs] Amanchu! - 03 [720p].mkv_snapshot_03.27_[2016.07.24_13.49.14]

Kolejny odcinek o wątpliwościach Futaby. Tym razem chciałaby nie być tą samotniczką, którą jest ze względu na chorobliwą wręcz nieśmiałość, ale trudno jest przebić się, gdy „moment” ucieka nam sprzed nosa i nagle opuszcza nas cała z trudem nagromadzona odwaga. Z pomocą przychodzi jej Hikari, która z właściwą sobie subtelnością a to wyciąga koleżankę na wspólny posiłek, a to wraca razem z nią do domu. Całkiem ciekawym wątkiem jest też kwestia tego, jak podobne są obie dziewczyny. Hikari może sprawiać wrażenie osoby strasznie dziecinnej, jednak sama mówi, że jest bardzo bezpośrednia, ale nie potrafi przekazać słowami tego, co ma na myśli – stąd przesadzone gesty i gwizdek. Z drugiej strony mamy Futabę, która też dużo by chciała, ale jest wręcz przerażona kontaktami z innymi ludźmi, więc siedzi cicho. Jak na dwa zupełnie odmienne sposoby komunikacji i zachowania dziewczyny są do siebie bardzo podobne i co ważne, nie sprawia to wrażenia sztuczności.

[HorribleSubs] Amanchu! - 03 [720p].mkv_snapshot_08.38_[2016.07.24_13.49.33]

Druga część odcinka poświęcona jest na kwestie klubowe – dziewczyny decydują się dołączyć do Klubu Nurkowania, którego opiekunką okazuje się ich nauczycielka. W trakcie tej sekwencji widz ma okazję dowiedzieć się paru podstawowych informacji o nurkowaniu, wbrew pozorom w sposób profesjonalny i zwięzły. Jako osoba niemająca bladego pojęcia o tym sporcie z ciekawością pochłaniałem kolejne pouczenia i zasady bezpieczeństwa tym bardziej, że nie musiałem robić tego podczas przeraźliwie nudnego wykładu/monologu BHP.

Seria bardzo mi się podoba i z czystym sumieniem mogę ją zarekomendować każdemu, kto ma ochotę na nieco żwawsze okruchy życia. I może odrobinkę fanserwisu.

[HorribleSubs] Amanchu! - 03 [720p].mkv_snapshot_13.39_[2016.07.24_13.49.41]

Leave a comment for: "Amanchu! – odcinek 3"

Tag Cloud