Arslan Senki: Fuujin Ranbu – odcinek 3

[HorribleSubs] Arslan Senki S2 - 03 [720p].mkv_snapshot_21.16_[2016.07.17_14.55.20]

Odcinek jednocześnie bardzo ciekawy i niestety bardzo tendencyjny.

W pierwszej połowie mamy okazję zapoznać się z fragmentem przeszłości Hermesa, zanim jeszcze stał się uosobieniem mrocznego bishounena, mordującego sieroty i gwałcącego bydło. Ranny po pożarze który miał go zabić, Hermes dochodził do siebie w posiadłości jakiegoś lokalnego władyki na terenie Maryam, sąsiada Parsu. Być może to właśnie tam po raz pierwszy spotkał tajemniczych zamaskowanych magów, których później mieliśmy okazję wielokrotnie oglądać. Co ciekawe (czy raczej rozczarowujące), mroczni magowie mają typowo mroczne zamiary, czyli szerzenie chaosu, bólu, cierpienia i tak dalej. Żadnego głębszego sensu czy celu chyba nie posiadają, no ale cóż, do płytkości tej serii zdążyliśmy się już chyba przyzwyczaić. Hermes w trakcie swojego pobytu w Maryam poznaje Irinę, niewidomą chyba księżniczkę, z którą mało, że prowadzi bardzo spokojne i kulturalne rozmowy, to jeszcze zaczyna romansować. Ciekawy jestem, co z tego wyniknie, bo podczas ich spotkania po latach Hermes wyraźnie nie ma ochoty rozmawiać z chyba księżniczką jako wciąż gołodupiec.

[HorribleSubs] Arslan Senki S2 - 03 [720p].mkv_snapshot_07.45_[2016.07.17_14.54.33]

Waifu jak waifu, jaka jest, każdy widzi (poza nią samą oczywiście).

Druga połowa skupia się na Arslanie i jego towarzyszach. Po tym, jak Andragoras wykopał go z zamku, zabronił Narsusowi i Daryunowi z nim jechać. Sądzę, że powody mogą być dwojakie: po pierwsze król teraz już na serio chce się pozbyć znienawidzonego księcia, a po drugie potrzebuje ludzi tak upierdliwie kompetentnych jak poplecznicy Arslana. Ponieważ jednak jest to seria taka, a nie inna, wszyscy najważniejsi sojusznicy księcia organizują ucieczkę z zamku i ostatecznie dołączają do niego krótki czas potem. Szkoda, bo jestem bardzo ciekawy, jak poradziłby sobie Arslan bez ludzi odwalających za niego całą robotę.

Będę to oglądał do końca, bo po pierwsze wypada, po drugie seria będzie krótka, a po trzecie mimo wszystko lubię to anime, mimo pełnej świadomości wszystkich jego wad. Zdecydowanie nie jest to poziom Legend of the Galactic Heroes, ale na bezrybiu heroicznych sag fantasy i rak ryba.

[HorribleSubs] Arslan Senki S2 - 03 [720p].mkv_snapshot_21.09_[2016.07.17_14.55.31]

Leave a comment for: "Arslan Senki: Fuujin Ranbu – odcinek 3"