B-Project: Kodou Ambitious – odcinek 2

1

Kiedy powróciliśmy do naszego stada biszy okazało się, że postanowiły one wystawić naszą cierpliwość na próbę. Stworzenia te pomiędzy krótkimi okresami aktywności zachowują się w sposób bezładny i pasywny. Nie poruszają się, sprawiając wręcz wrażenie zatrzymania w czasie, i jedynie wymieniają między sobą przypadkowe sygnały dźwiękowe. Dzisiejszego dnia dołącza do nich nasz osobnik protagonistki, udowadniając doskonałe przystosowanie do otoczenia promującego brak aktywności umysłowej. Tak leniwe funkcjonowanie jest możliwe dzięki szerokim zasobom oferowanym przez siedlisko biszy, jakim jest korpowieżowiec. Jest to rezerwat zaprojektowany tak, aby zaspokajać najważniejsze potrzeby biszy. Nie umożliwia jednak żerowania, którego przykład będziemy mogli zaraz zaobserwować u trzech osobników.

Rezerwat. Jego wertykalna struktura przypomina środkowisko nadrzewne, z którego wywodzą się małpokształtni ewolucyjni przodkowie współczesnych biszy.

Rezerwat. Jego wertykalna struktura przypomina środkowisko nadrzewne, z którego wywodzą się małpokształtni ewolucyjni przodkowie współczesnych biszy.

Funkcjonując w środowisku ludzkim bisze rozwinęły wiele technik, umożliwiających im efektywne żerowanie. Jedną z ciekawszych jest mimikra, w tym przypadku zastosowana wobec kota domowego.

4

Przykład mimikry. Może się ona wydawać prymitywna, lecz skutecznie zwodzi człowiekowate.

Trwające przez tysiące lat przystosowywanie się kota domowego do życia w środowisku ludzkim doprowadziło do ewolucyjnego wykształcenia przez niego umiejętności skutecznej manipulacji ludzkim intelektem, do poziomu występowania u człowiekowatych obsesji i kompulsywnej chęci zaspokajania kocich potrzeb. Zostaje to skutecznie wykorzystane przez bisze, które również uzyskują zaspokojenie swoich potrzeb, dokładniej potrzeby pozyskania zasobów pieniężnych.

fafa

Osobnik kota domowego podczas przeprowadzania manipulacji psychologicznej.

Pozyskanie zasobów tym razem okazuje się utrudnione. Jeden z biszy ma problemy z udawaniem kotowatych oraz podporządkowaniem się lokalnej samicy CEO. Bisze przebywają na obszarze biura magazynu „Kiss&Hug”, który jest terytorium samicy CEO. Pozwala ona na biszom na żerowanie w formie sesji zdjęciowej, ale tylko pod warunkiem pełnego i absolutnego uznania przez nich swojego niższego miejsca w hierarchii. Sprawdza ona stopień podporządkowania biszy, i wyrzuca je z terenu, gdy jeden z nich nie wykazuje dostatecznej uległości.

fafa

Samica CEO podczas testowania bisza. Nawiązując to terminologii stosowanej u wilkowatych, egzemplarze samic tego podgatunku CEO określamy mianem suk.

Konflikt ten kończy się w sposób łatwy do przewidzenia – po kilkudziesięciu minutach chaosu i zagubienia bisze wracają, okazują pełne podporządkowanie, po czym kończą żerowanie. W wydarzeniach tych uczestniczy protagonistka, pojąca bisze smacznym napojem. Bez odpowiedniego nawodnienia funkcjonowanie biszy z pewnością byłoby zaburzone.

2

Comments on: "B-Project: Kodou Ambitious – odcinek 2" (4)

 1. Easnadh said:

  Tablis, ten kot to random z neta czy twój?

  • Tablis said:

   Mój, chociaż często mam wątpliwości, czy relacja posiadania zachodzi w tę stronę co sugerujesz…

   • Easnadh said:

    A bo miałam napisać „twój pan i władca”, ale mi się dziwnym trafem skasował kawałek zdania. Przyjmuje odwiedziny? :>

   • Tablis said:

    Nie za bardzo. W okresie letnim objawia się w obejściu głównie na posiłki, poza tym uznając, że jego potrzeby są zaspokojone, więc nie ma potrzeby pokazywać się na oczy.

Leave a comment for: "B-Project: Kodou Ambitious – odcinek 2"

Tag Cloud