Mahou Shoujo Ikusei Keikaku – odcinek 2

horriblesubs-mahou-shoujo-ikusei-keikaku-02-720p-mkv_snapshot_16-21_2016-10-09_13-07-40

Jej, padły pierwsze trupy! Znaczy, jeden trup. Taki kjutny, bez krwi i flaków. Ale to wciąż trup!

Jako że w okolicy panoszy się zbyt wiele Magicznych Harcerek, Fav oznajmia towarzystwu, iż lokalne zapasy many zostaną w tym tempie bardzo szybko zużyte. Tym samym ograniczenie liczby Magicznych Dziewcząt jest konieczne, a to, że sam powołał całą tę zgraję do życia… no cóż, każdy może się rąbnąć w obliczeniach, zupełnie jak nasz rząd! By zaś pozostać w topniejących szeregach Magicznych Panienek, muszą one uzbierać jak najwięcej amfe… Magicznych Cukierków (w sumie wychodzi na to samo), rozdawanych za dobre uczynki. Tak rozpoczyna się „wyścig z czasem”, bowiem co tydzień wyeliminowana zostaje jedna z bohaterek. Szkopuł w tym, że po utracie licencji na magicznodziewczynkowanie, dana panna umiera. Bo drama być musi.

horriblesubs-mahou-shoujo-ikusei-keikaku-02-720p-mkv_snapshot_07-48_2016-10-09_13-07-13

Niestety odcinek drugi mocno mnie rozczarował. Seria, która początkowo dawała niewielką nadzieję, okazała się (i zapewne później będzie jeszcze bardziej) tendencyjna i boleśnie przewidywalna. Magiczne panienki umierają po zakończeniu służby, bo tak, i zamiast wykorzystać armię postaci, którą dysponują, twórcy po prostu dadzą każdej z ofiar po odcinku i na końcu pokażą, jak odchodzi w niebyt. Równie dobrze mogliby narysować je na papierze toaletowym i podcierać sobie nimi tyłki, tyle znaczenia mają. Oprócz dość ograniczonego wprowadzenia i szybkiego pozbycia się Nemurin, odcinek prezentuje też odrobinę informacji o trzech pozostałych wiedźmach – Calamity Mary (kowbojce), Top Speed (wiedźmie na miotle) i Ripple (ninja). Samo w sobie nie jest to jakoś szczególnie ciekawe, ale to, że na pierwszy rzut oka także osoby dorosłe (lub mocno nastoletnie) mogą piastować funkcje Magicznych Dziewczynek, jest ciekawym odstępstwem od normy. No i okazją do fanserwisu!

horriblesubs-mahou-shoujo-ikusei-keikaku-02-720p-mkv_snapshot_05-02_2016-10-09_13-07-04

Niestety, nie jest to druga Yuuki Yuuna wa Yuusha de Aru!. Serii brakuje polotu, pomysłu na samą siebie i lekkości w prowadzeniu fabuły, przynajmniej na początku. To, że wybijają postaci, nie jest złe w samym sobie, ale twórcy robią to bez zachęcenia widza do stworzenia jakiejkolwiek więzi z bohaterkami, co skutkuje obojętnością na ich los. I właśnie dlatego Mahou Shoujo Ikusei Keikaku jest serią kiepską. Nie dlatego, że jest tendencyjna, ale dlatego, że nic mnie to nie obchodzi.

Leave a comment for: "Mahou Shoujo Ikusei Keikaku – odcinek 2"