Watashi ga Motete Dousunda – odcinek 1

horriblesubs_watashi_ga_motete_dousunda_-_01_720p-mkv_snapshot_05-21_2016-10-09_11-39-59

Książę i księżniczka to, zdaniem Kae Serinumy, połączenie niewłaściwe. W przypadku tak zagorzałej fujoshi jak ona, jedynie książę z księciem może powodować szybsze bicie serca. Kae obserwuje więc z dzikim błyskiem w oku wszystkie dwójki męskich osobników, które z jakichś powodów wchodzą w interakcję. Np. pożyczają jeden drugiemu chusteczkę do nosa. Sama Serinuma jest osobą bardzo grubą, ale zdaje się jej to kompletnie nie przeszkadzać, szczególnie że głowę ma pełną innych rzeczy.

horriblesubs_watashi_ga_motete_dousunda_-_01_720p-mkv_snapshot_02-19_2016-10-09_11-37-44

Wszystko się zmienia, gdy umiera bohater ulubionego anime Kae. Pogrążona w czarnej rozpaczy panienka przez tydzień nie wychodzi ze swojego pokoju, a gdy wściekły brat zdziera w końcu z tymczasowej hikikomori kołdrę, oczom wszystkich ukazuje się nadzwyczajna piękność.

horriblesubs_watashi_ga_motete_dousunda_-_01_720p-mkv_snapshot_08-05_2016-10-09_11-43-28  horriblesubs_watashi_ga_motete_dousunda_-_01_720p-mkv_snapshot_10-02_2016-10-09_11-45-39

Kae udaje się w końcu do szkoły, gdzie zadziwia wszystkich nowym wyglądem, przyciągając jak magnes ludzkie spojrzenia oraz przystojnych panów w całości. Nagle staje się obiektem pożądania, jak biżuteria w gablotce, a przecież tak naprawdę w ogóle się nie zmieniła. Nadal jest sapiącym na widok dwóch panów fujoshiem, który własnemu życiu romantycznemu do tej pory nie poświęcił ani jednej myśli. Kiedy więc czterej panowie hurmem zapraszają ją na randkę, to jej najlepsza przyjaciółka, A-chan (Amane) pożycza jej ubranie i zagrzewa do znalezienia chłopaka. A po co w ogóle Kae zgadza się na pójście na randkę? Bo tak w shoujo trzeba!

horriblesubs_watashi_ga_motete_dousunda_-_01_720p-mkv_snapshot_15-28_2016-10-09_11-51-59  horriblesubs_watashi_ga_motete_dousunda_-_01_720p-mkv_snapshot_15-31_2016-10-09_11-52-06

Tym, co irytowało mnie w tym odcinku najbardziej, był głos Serinumy. Oczywiście musieli go zmienić na czas, gdy jest przy kości, ale zdecydowanie z tym przesadzili, widz po kilku sekundach ma dość tego sztucznego, wymuszonego wysokiego tonu, wyśpiewującego peany na cześć każdych dwóch panów, którzy stoją bliżej niż metr od siebie. Nie, żeby manga bez tego głosu była wiele lepsza. Mamy tutaj bowiem jeszcze głupotę głównego założenia, kiedy to trzech panów rzuca się na panią, tylko dlatego, że schudła. Że ich było czterech? Nie do końca, bowiem Szósteczka… przepraszam, Mutsumi (cichy senpai) traktuje Kae tak samo, jak traktował ją wcześniej, czyli jako przyjaciółkę, na której mu zależy, do tego tylko on ją od razu poznał (jak?! nie zastanawiajcie się – musi być taki jeden, żeby każdy miał swój typ do łączenia w parę z bohaterką), kiedy przyszła cała szczupła i błyszcząca. Raz tylko daje się ponieść grupie, w sumie nie wiadomo, dlaczego, chyba żeby nie zapomniała o pożyczeniu mu tej książki. Reszta panów jest raczej irytująca i bezwstydnie zaczyna osaczać Serinumę tylko dlatego, że straciła kilkadziesiąt kilo. Przoduje tutaj Nanashima (dziki i bezpośredni) i Shinomiya (nafoszony paniczyk, co to ja nie jestem, z elementami tsundere), którzy nagle zaczęli bohaterkę traktować całkowicie inaczej, jakby to nie była ta sama osoba. Trochę – ale tylko trochę – mniej to razi w przypadku Igarashiego (miły i uprzejmy chłopak), który, owszem, wcześniej nie spoglądał na nią romantycznym okiem, ale jednak starał się być miły. Tylko dlaczego od razu z łapami?

horriblesubs_watashi_ga_motete_dousunda_-_01_720p-mkv_snapshot_10-40_2016-10-09_11-46-38

Serinuma jest zaś zbyt miła i dobra, aby powiedzieć każdemu z nich parę słów prawdy zakończonych czymś w stylu „goń się”, aby być cenzuralną. Chciałabym powiedzieć, że bohaterka nie ma krztyny godności, ale tak naprawdę nie o to chodzi – ona po prostu tak jak zawsze była, tak jest nadal uprzejma dla wszystkich i skupiona tylko na fantazjowaniu o związkach męsko-męskich. A że serce jej raz podczas randki zabiło mocniej, gdy była sam na sam z jednym z panów? No trudno, w końcu to jest romans shoujo i tylko wysuszonym na wiór z głodu fanom tego gatunku tytuł ten polecam.

horriblesubs_watashi_ga_motete_dousunda_-_01_720p-mkv_snapshot_20-13_2016-10-09_11-57-20

Dużo w tym odcinku widać oszczędności, kiedy zamiast rozmawiających bohaterów oglądamy sobie na przykład drzwi, a animacja ogólnie jest na przeciętnym poziomie (te koślawe ruchy podczas lekcji wychowania) i tylko do sparkli i projektów postaci się jako tako przyłożono, co nie wróży dobrze kolejnym odcinkom.

Tam była jakaś muzyka?

Leave a comment for: "Watashi ga Motete Dousunda – odcinek 1"