Re:Creators – odcinek 2

Dzieje się. Odcinek rozpoczyna się jednym wielkim wiadrem informacji, co nie każdemu będzie odpowiadać, ale przynajmniej częściowo wyjaśnia, jakim cudem postaci z fikcyjnych historii nagle pojawiają się w naszym świecie. Przy okazji dostajemy też parę scen z życia naszych imigrantek, które zachowują się nadzwyczaj sensownie i do momentu konfrontacji z jednym z Twórców (konkretnie pisarzem książki, w której występuje Celestia) starają się nie zwracać na siebie nadmiernej uwagi. Cały misterny plan bierze jednak w łeb, gdy na miejsce przybywa żywcem wyjęta z bajki dla dzieci magical girl o imieniu Mamika i usłyszawszy odmowę Celestii, zaczyna okładać ją po mordzie mocą miłości i sprawiedliwości. I przy okazji odkrywa, że owa moc potrafi całkiem mocno przemodelować lokalny krajobraz, co bynajmniej się jej nie podoba. Odcinek kończy się pojawieniem kolejnego imigranta, tym razem wyglądającego jakby żywcem z Persony 5 lub innego Final Fantasy.

Pierwszy odcinek mnie nie zachwycił, ale drugi lepiej radzi sobie z własnymi założeniami. Przynajmniej część imigrantów zachowuje się bardzo sensownie, stara się najpierw zorientować się w sytuacji, a dopiero potem działać, co widać zwłaszcza po próbie skontaktowania się z twórcą Celestii. Dużo gorzej wypada lokalny zwyczajny nastolatek Souta, który jest tak bezpłciowy, że równie dobrze mógłby zostać zastąpiony przez zlep pierwotniaków, a anime nijak by na tym nie ucierpiało. Innymi słowy, im mniej głównego bohatera w danym odcinku, tym lepiej, a że obsada zaczyna się robić tłoczna, to naprawdę nie widzę dla niego miejsca.

Grafika dalej utrzymuje się na wysokim poziomie, co widać zwłaszcza podczas pojedynku pomiędzy Celestią a Mamiką – animacja jest płynna, tła nie tracą na ostrości, podobnie jak postaci. Nieco gorzej ma się muzyka, bo Hiroyuki Sawano powoli zaczyna wpadać w rutynę i wszystkie skomponowane przez niego melodie zaczynają brzmieć niebezpiecznie podobnie. Styl to jedno, ale to brzmi bardziej jak klepanie na jedno kopyto.

Comments on: "Re:Creators – odcinek 2" (2)

  1. Daerian said:

    Patrząc na design pana i fakt, że pochodzi z mangi powiedziałbym, że to jest raczej dzieckiem Persony i JoJo, nie Final Fantasy ;-)

Leave a comment for: "Re:Creators – odcinek 2"