Merc Storia -Mukiryoku Shounen to Bin no Naka no Shoujo- – odcinek 3

Trzeci odcinek bez żadnych wstępów przenosi nas do wróżkowego królestwa Wiosennych Wzgórz, gdzie okropnie znudzona księżniczka Salodeah nie ma najmniejszej ochoty wysłuchiwać kolejnej lekcji historii. Brak stosownej edukacji okaże się bardzo pechowy, gdy podczas przefruwki po lesie księżniczka znajdzie przeuroczy mieczyk wbity w skałę – a wyciągając go, uwolni Zło. Kiedy, jakiś czas później, do królestwa przybywa kupiec Jamo w towarzystwie Yuu i Merc, nasz tytułowy apatyczny chłopak zostaje czym prędzej wezwany przed oblicze królowej. Na odległej górze zalęgła się czarna mgła, zaś za mgłą kryje się pożerający wiosnę smok. Yuu – niechętnie jak zwykle – podejmuje się misji „uleczenia” potwora, zaś w ślad za nim wyrusza Salodeah, która planuje podrzucić mu mieczyk, ale tak, żeby się nie wydało, że to ona go zabrała. Po drodze natykają się jeszcze na dwójkę wróżków płci przeciwnych ze zwaśnionych rodów, zaś koniec odcinka następuje przed skompletowaniem drużyny poprzez dokooptowanie do niej jeszcze jednego wróżka.

 

 

Brzmi to wszystko banalnie i nie będę udawać, że ta seria jest pod jakimkolwiek względem odkrywcza. Pytanie jednak, czy musi być? Fabuła odcinka, chociaż przewidywalna, toczyła się wartko. Postacie – zarówno główne, jak i epizodyczne – są w sumie bardzo sympatyczne. Do tego, o ile do rysunku i animacji można mieć chwilami zastrzeżenia, o tyle tła pozostają prześliczne. Podtrzymuję wcześniejszą teorię, że to właśnie one w największym stopniu bronią Merc Storia, ponieważ wszystkie naiwności fabuły łatwiej przełknąć, gdy ma się do czynienia z baśnią.

 

 

Prawdę mówiąc, trochę żałuję, że zapowiedziano tylko dwanaście odcinków. Mam wrażenie, że ta seria spokojnie wybroniłaby się w dłuższym formacie, więcej czasu przeznaczając na poszczególne odwiedzane przez bohaterów królestwa. Ale nie będę narzekać – nie jest to rzeczy wybitna, za to leciutka i ciepła, a przy tym bezpretensjonalna. Na pewno nie dzieło, które będę polecać po zakończeniu sezonu, ale coś, co na razie zamierzam oglądać z prawdziwą przyjemnością.

Leave a comment for: "Merc Storia -Mukiryoku Shounen to Bin no Naka no Shoujo- – odcinek 3"