Uchi no Maid ga Uzasugiru! – odcinek 3

Do Kamoi dociera, że w życiu młodej panienki Takanashi brakuje czegoś niezwykle istotnego, czym dla każdego dziecka jest chodzenie do szkoły. Po szczerej rozmowie z ojcem dziewczynki okazuje się, że jej wygląd zbyt mocno różnił się od wyglądu rówieśników, przez co skupiała ona zbyt dużo uwagi, co dla dziecka w jej wieku nie jest niczym dobrym. O przerwaniu publicznej edukacji zaważył także fakt, że po śmierci matki Misha miała ojcu za złe że ją okłamał, bo przecież ona była grzeczną dziewczynką, a mama i tak odeszła, co poskutkowało eskalacją buntu u małej.

Jednak Tsubame ma swoje (może nie najbardziej eleganckie ale niesamowicie skuteczne) sposoby na przekonanie małej, aby ta jednak wróciła do szkoły (wybór mniejszego zła jest tu chyba dobrym określeniem). Nie można jednak odmówić trafności niektórym z jej argumentów. Dziewczynka idzie więc do szkoły, gdzie zmierzyć się musi z niekontrolowanym rozrostem populacji chomików. W sumie szkoła okazuje się nie takim strasznym miejscem, a główna bohaterka zyskuje w oczach rówieśników dzięki charyzmie i skutecznemu rozwiązaniu problemu. W międzyczasie Kamoi zostaje aresztowana za wtargnięcie do szkoły na lotni…

Uchi no Maid ga Uzasugiru! to pomimo kontrowersyjnej tematyki niezwykle udana komedia z elementami okruchów życia. Duża w tym zasługa brylującej pary głównych bohaterek, między którymi czuć prawdziwą chemię (oczywiście w tym dobrym tego słowa znaczeniu). Zaskakujący jest także fakt, że nawet żarty balansujące na granicy dobrego smaku śmieszą i nie wzbudzają kontrowersji, czego mimo wszystko się obawiałem, zasiadając do seansu. Całości dopełnia bardzo przyzwoita oprawa graficzna ze świetną mimiką postaci (szczególnie Mishy) i rewelacyjną pracą seiyuu które nadają granym przez nie postaciom autentyczności. Gorąco polecam, aby dać szansę tej historii i mam wielką nadzieję, że twórcom uda się utrzymać poziom do końca.

Leave a comment for: "Uchi no Maid ga Uzasugiru! – odcinek 3"