Endro~! – odcinek 3

W końcu przychodzi czas na to, co istotne: zajęcia praktyczne z questów! I to traktowane całkiem poważnie, jako że młodzi adepci fachu awanturniczego udają się do lokalnej gildii po odpowiednie zlecenia. Oczywiście poziom wyzwań jest dopasowany do umiejętności uczniów: przynieść taki czy inny magiczny fant z magicznego miejsca, poszukać koteczka… I znowu poszukać koteczka. I dla odmiany poszukać koteczka… Drużyna, której losy śledzimy nie poddaje się jednak tak łatwo i w każdej sytuacji potrafi dostrzec jaśniejsze strony. W końcu przed bohaterkami otwiera się szansa na zaprezentowanie swoich możliwości: mają przynieść księżycowy mech z Jaskini Srebrnych Kości. Podbudowane na duchu wyruszają… znaleźć kolejnego koteczka?

 

W trzecim odcinku Władca Demonów (in spe), czyli Mao-sensei w ogóle się nie pojawia, ale o dziwo, jej nieobecność nie okazuje się szczególnie dotkliwa. Po raz kolejny mamy okazję śledzić bohaterki w najrozmaitszych sytuacjach życiowych, dyskutujące o ważnych sprawach (takich jak ulubione rodzaje questów). Na deser zaś dostajemy prawdziwy quest, w trakcie którego możemy obejrzeć m.in. Prawdziwego NPC-a i przyswoić ważną prawdę o zależności siły potworów od ich koloru.

Właściwie w podsumowaniu odcinka drugiego napisałam już wszystko, co warto wiedzieć o tej serii. Endro~! jest leciutkie i słodkie jak ulepek, ale w sumie bezpretensjonalne i zabawne. Do wcześniej wyliczanych zalet należy dodać brak fanserwisu, który psułby ogólne wrażenie niewinności, oraz podtekstów yuri, często obecnych w podobnych seriach. Naprawdę, kiedy ja ostatnio widziałam elfkę, której uszy nie byłyby strefą erogenną? Energia i entuzjazm bohaterek są zaraźliwe, zaś ich charaktery są wprawdzie komediowo przerysowane, ale nie zostały przejaskrawione w takim stopniu, żeby irytować widza. Do tego dochodzą okazjonalni mistrzowie drugiego planu (chyba polubiłam pana z gildii). Z przyjemnością będę śledzić losy Yuushy, Fai, Mei i Seiry – ostatecznie, nawet jeśli nie zostaną pogromczyniami Władcy Demonów, stoi przed nimi otworem kariera profesjonalnych poszukiwaczy koteczków.

Leave a comment for: "Endro~! – odcinek 3"