Mahou Shoujo Tokushusen Asuka – odcinek 3

Poznajemy kolejną magiczną dziewczynę, zapewne byłą członkinię Magical Five – Mahou Shoujo Just Cause Mię. Wraz z dwójką partnerów jest w trakcie misji polegającej na rozbiciu siedziby kartelu narkotykowego. Po zakończeniu akcji znajdują człowieka, który jest niemal żywym trupem. Zanim jednak zostanie ubity przez bliżej nieznane magiczne zaklęcie, wypowiada nazwę „Babel Brigade”.

Kurumi, która przeniosła się do szkoły Asuki, próbuje dopasować się do nowego środowiska i towarzystwa. Dowiadujemy się też nieco o jej przeszłości – była prześladowana w szkole, z tego też powodu nie cierpi bezradnej siebie z tego okresu i bardzo entuzjastycznie podchodzi do roli mahou shoujo. Co ciekawe, nowa uczennica jest zazdrosna o kontakty Asuki z innymi dziewczętami. Czyżby szykował się popularny dla tego gatunku motyw shoujo-ai?

Ze względu na Asukę Kurumo, mimo niechętnego nastawienia do Nozomi i Sayako, postanawia wybrać się z nimi na basen. Cóż, nie mogło zabraknąć odcinka pokazującego nasze bohaterki w kostiumach kąpielowych.

Niestety, ten dzień nie kończy się dobrze. Nozomi zostaje porwana przez ludzi, którzy znają jej ojca i zapewne chcą się na nim zemścić. Pojawia się także nielegalna mahou shoujo, którą poznaliśmy w poprzednich odcinkach. Coś dziwnie czuję w kościach, że Nozomi czekają raczej nieprzyjemne chwile.

Po raz kolejny jestem pozytywnie zaskoczony rozwojem wydarzeń w Mahou Shoujo Tokushusen Asuka. Widać tu pomysł na fabułę, ukazane wątki łączą się w logiczną całość, tempo akcji jest płynne, a przedstawianie nowych postaci wypada naturalnie. Krótko mówiąc, jest ciekawie i sensownie, a to nieczęsto spotyka się w tym gatunku. Muszę też pochwalić za to, że w standardowym odcinku basenowym (czy też plażowym, zależnie od okoliczności) bardziej skupiono się na wątkach fabularnych, aniżeli na pokazywaniu wdzięków bohaterek. Fanserwisu rzecz jasna nie zabrakło, jednakże nie był on głównym tematem.

Z czystym sumieniem mogę polecić serię wszystkim fanom gatunku mahou shoujo, ale nie tylko. Znaleźć tu coś dla siebie mogą widzowie szukający dobrej akcji i ciekawej fabuły. Za to odradzam wszystkim, którzy chcą jedynie nacieszyć oko bohaterkami, no chyba, że akurat lubią takie nienaturalne i nieanatomiczne kształty.

Leave a comment for: "Mahou Shoujo Tokushusen Asuka – odcinek 3"