Nekopara [2020] – odcinek 3

Kolejny odcinek, kolejny wieczór zmagań ze zgrają uroczych kocic. Nowa słodka przybłęda co chwila gdzieś znika: a to zmienia miejsce snu na toaletę, a to ląduje pod stołem z jedzeniem. Czy wspominałem, że Azuki wymyśliła dla niej imię? Przywitajcie się z Sugar Cane!

Widać też, że mała nie bardzo może przywyknąć do życia w domu Shigure i najwyraźniej tęskni za Chocolą, która znalazła ją na ulicy. W pewnym momencie postanawia więc wyruszyć do cukierni, czym przyprawia wszystkich o ból głowy.

Chocola przez cały dzień zastanawia się bezustannie, jak też znalezione kociątko radzi sobie w nowym środowisku. Jest zatopiona w myślach w stopniu, który przeszkadza jej w normalnym funkcjonowaniu, nic więc dziwnego, że informacja o zaginięciu kotki wprawia ją w autentyczną panikę.

Wszyscy wyruszają rzecz jasna na poszukiwania, ale zgubę odnajduje Chocola – w miejscu, w którym spotkały się po raz pierwszy. Teraz pozostaje tylko uprosić właściciela, aby zgodził się przyjąć Sugar Cane pod dach cukierni.

Wyjątkowo zły to był odcinek. Pomijając oczywisty fakt, że wiało nudą, sceny, w których postacie miały okazywać swoje emocje, wypadły bardzo sztucznie. Nie potrafiły nawet na moment przekonać mnie, że na ekranie rzeczywiście dzieje się coś wzruszającego. Do tego wszystkiego dorzucono jeszcze zbędny fanserwis, który tylko pogarsza niespójny charakter serii.  Na szczęście mogę już się pożegnać z oglądaniem tego tytułu, co i Wam, drodzy czytelnicy, polecam.

Leave a comment for: "Nekopara [2020] – odcinek 3"

Tag Cloud