Pet – odcinek 2

Katsuragi za wszelką cenę chcę pozbyć się Kenjiego, na co nie zgadza się Hiroki, który wraz z Tsukasą postanawia zmienić jego wspomnienia tak, aby ten mógł żyć. Wchodzą więc do jego podświadomości, gdzie próbują nadpisać wszelkie informacje na temat Yokoty, najlepszego przyjaciela Kenjiego, który w ostatnim odcinku zginął, spadając samochodem z klifu. Wychodzi na to, że nikt, nawet różnego rodzaju współpracownicy, nie może wiedzieć o istnieniu organizacji, do której należą główni bohaterowie.

Odcinek skupia się na podróży po podświadomości Kenjiego, a co za tym idzie rozwija nieco naszą wiedzę na temat umiejętności protagonistów. Dowiadujemy się między innymi, że zmiana ważniejszych wspomnień w nieodpowiedni sposób może mieć nieodwracalne, bardzo negatywne skutki. Nie pada wprost, do czego może ona prowadzić, bohaterowie nazywają to „zmiażdżeniem”, natomiast śmiało można założyć, że w ostatecznym rozrachunku taka zmiana kończy się po prostu śmiercią.

Bardzo pochwalić muszę seiyuu, którzy odgrywają swoje rolę bardzo naturalnie. Szczególnie do gustu przypadła mi kreacja pana Keisuke Uedy, wcielającego się w Hirokiego. Jest on aktorem głównie teatralnym (odgrywał również rolę Hirokiego na scenie) i to słychać, brak mu tak charakterystycznej dla wielu aktorów głosowych maniery. Bardzo szanuję takie zabiegi, bo dodają bohaterom nieco więcej autentyczności.

Nadal trudno stwierdzić o czym ta seria ma być i do czego zmierza, ale skłamałbym, gdybym powiedział, że to, co dzieje się na ekranie, nie jest interesujące. Umiejętności, którymi władają bohaterowie, sprawiają, że właściwie nie ma tu rzeczy niemożliwych, stąd dość często przychodzi nam oglądać różnego rodzaju dziwactwa. Jednych to kupi, innych nie, ale przyznać trzeba, że jest w tej serii coś magnetycznego, co sprawia, że naprawdę chce się oglądać dalej, choćby tylko po to, żeby zobaczyć, co jeszcze cudacznego może mieścić się w ludzkich głowach.

A, no i w końcu pojawiają się rybki, którymi twórcy atakowali nas w materiałach promocyjnych.

Leave a comment for: "Pet – odcinek 2"