Pet – odcinek 3

Hiroki i Tsukasa zakładają sklep akwarystyczny, sfinansowany z funduszy tajnej organizacji, dla której pracują. By spłacić dług, Tsukasa nadal wykonuje dla nich zadania, chroniąc jednocześnie Hirokiego przed ich wpływem. Do tej pory wydawało się, że łączy ich po prostu przyjaźń; po konwersacji z Katsuragim można jednak zastanawiać się, jakie są prawdziwe intencje chłopaka.

Większość odcinka ponownie zajmuje zabawa we wspomnieniach, tym razem niejakiego Inuiego, którego umysł penetruje Tsukasa. Wątki i postaci z poprzednich epizodów zostały zupełnie porzucone, w tym historia została zamknięta, końcówka natomiast sugeruje mniej więcej z czym będziemy mieli do czynienia w kolejnym. Gna to wszystko bardzo szybko, nadal bez jakichkolwiek wyjaśnień. Trudno naprawdę napisać mi cokolwiek konkretnego na temat tego odcinka czy w ogóle o serii, bo wciąż nie do końca rozumiem, o czym to jest i jak tu wszystko działa, choć na pewno jestem bliżej pojęcia tego niż byłem choćby tydzień temu.

Skłamałbym jednak, gdybym napisał, że nie czuję się ani trochę zainteresowany. Umiejętności bohaterów mają potencjał, w tle (chyba) rodzi się jakaś intryga, tak że przy odpowiednim rozwinięciu z czasem może być nawet jeśli nie dobrze, to przynajmniej nieźle.

Podtrzymuję opinię, że z kwestii audiowizualnych to muzyka robi najlepsze wrażenie, od początku naprawdę fajnie buduje klimat i jest elementem, który niemal za każdym razem przykuwa moją uwagę. Wiele dobrego nie mogę natomiast powiedzieć o grafice, której jakość w trzecim odcinku trochę spada – nie ma tu praktycznie ani jednego ładnego kadru, postaci w większości wyglądają koślawo, chociaż nadal naprawdę dobrze wypadają na zbliżeniach.

Mam problem z Pet. Ogląda mi się to całkiem przyjemnie, ale jednocześnie nie potrafię stwierdzić, czy mi się to w ogóle podoba. Wydaje się, że jest tu naprawdę spory potencjał – oby tylko twórcy nie zaczęli z niego korzystać za późno, kiedy obecna formuła zacznie po prostu męczyć. Na razie jestem zaintrygowany, ale nie wiem, czy dotrwam do końca.

Leave a comment for: "Pet – odcinek 3"