Show by Rock!! Mashumairesh!! – odcinek 2

Po występie panienki wpadają do pobliskiego fastfooda, zaś potem Ruhuyu i Delmin (Himeko ulotniła się w pewnym momencie) postanawiają oprowadzić Towan po okolicy. Pierwszym przystankiem jest ich ulubione studio, gdzie odkrywają… Ani chybi, scenę zbrodni! Czas zatem wszcząć dochodzenie (tak, mrugnięcie pod adresem innej serii tego sezonu nieprzypadkowe), które prowadzi w najmroczniejsze zakamarki miasta, takie jak pasaż handlowy, sklep muzyczny czy też knajpka z garmażem na wynos… Wszystkie poszlaki wydają się wskazywać na Himeko – czy dziewczęta zdołają udowodnić niewinność swojej przyjaciółki?!

Ekhem. Po powrocie do prozy życia bohaterki rozchodzą się w swoje strony, co w przypadku Towan oznacza poszukiwania miejsca na nocleg. Okazuje się niestety, że wielkie miasta to dziwne miejsca, gdzie nie wolno rozbijać namiotu na skwerkach i placach zabaw… Mokro, zimno i do domu daleko, aczkolwiek trzeba przyznać, że to zdecydowanie za mało, żeby złamać ducha Howan. Nie da się jednak ukryć, że interwencja mieszkającej w pobliżu Himeko okazuje się pożądana, zaś Howan zyskuje miejsce do spania – i to nie na jeden dzień, bo jak się okazuje, jej zalety nie ograniczają się do puchatego ogonka i talentu muzycznego. Współlokatorka potrafiąca gotować to prawdziwy skarb… Odcinek kończy ponowne spotkanie dziewcząt, przerwane wejściem smoka. A raczej czterech smoków. Szczegóły – za tydzień.

Powiedziałabym, że sekwencja „detektywistyczna” była ciut przeciągnięta, biorąc pod uwagę jej oczywistą puentę, ale dziewczyny były tak zaabsorbowane dochodzeniem (od którego był je w stanie odciągnąć byle drobiazg), że mogę to wybaczyć. Najbardziej udaną częścią odcinka okazała się natomiast spokojna scena w domu Himeko, w naturalny sposób pokazująca nawiązywanie się nici porozumienia między dwójką dziewczyn o zupełnie różnych temperamentach i charakterach. Wydaje się, że o aspekt okrucho-życiowy nie trzeba się będzie martwić, chociaż nadal mam pewne wątpliwości, czy całkowite wywalenie „walki ze złem” na rzecz słodko-dziewczynkowości będzie stuprocentowo udanym pomysłem. Ale to, że jednak nie tylko słodkie dziewczynki istnieją w tym uniwersum, będzie miał szansę zademonstrować odcinek trzeci.

Leave a comment for: "Show by Rock!! Mashumairesh!! – odcinek 2"