Dragon Quest: Dai no Daibouken [2020] – odcinek 3

Mroczny Lord powrócił. Na wyspę Dermline wraz ze swoim uczniem Poppem przybywa niejaki Avan, którego cel jest jasny – chce wyszkolić Daia na bohatera. Chłopak, wiedząc, że w niebezpieczeństwie znajduje się między innymi księżniczka Leona, bez wahania zgadza się na trening, i to od razu na jego najtrudniejszą wersję.

Trzeci odcinek i trening Daia właściwie non stop przywoływały mi na myśl bardzo podobny motyw z początku Dragon Balla, kiedy to Goku szkolił się do swojego pierwszego turnieju o tytuł najlepszego pod Słońcem. Jest wyspa, ekscentryczny mistrz, niezwykle utalentowany uczeń w postaci głównego bohatera oraz ten drugi podopieczny, oczywiście nieco mniej uzdolniony. Obu nowych bohaterów naprawdę da się lubić, a Avan swoim sposobem bycia bardzo przypomina mi Reigena z Mob Psycho 100 – tu warto zaznaczyć, że w obu panów wciela się Takahiro Sakurai. Przypadek? Nie sądzę.

Graficznie w tym tygodniu nie ma się może czym specjalnie zachwycać, bo jeśli o animację chodzi, to w zasadzie żadnej sceny powodującej opad szczęki tu nie ma, ale bohaterowie nadal się nie krzywią, tła są wciąż bardzo ładne, a efekty komputerowe nie biją po oczach. Zapowiedź następnego odcinka zwiastuje jednak ponownie dużo dobrego, z kolei prawdziwym festiwalem sakugi powinien być odcinek piąty, wyreżyserowany przez samego Kazuyę Karasawę (czyli reżysera całej serii), którego animację nadzorować będzie Yuuya Takahashi, dobrze znany widzom Dragon Balla Super.

Pisałem już o tym, natomiast jeśli darzycie nostalgią lub po prostu sympatią takie serie jak Dragon Ball, Yaiba – legendarny samuraj czy Slayers, to Dragon Quest prawdopodobnie nie tylko przywoła miłe wspomnienia, ale ma również ogromne szanse, żeby się wam po prostu spodobać. To shounen z lat dziewięćdziesiątych w pełnym anturażu, z tymi wszystkimi elementami, które czyniły serie z tamtego okresu wyjątkowymi, dodatkowo z bardzo wysokimi walorami produkcyjnymi i naprawdę utalentowaną ekipą za sterami. Przygodo, trwaj!

Leave a comment for: "Dragon Quest: Dai no Daibouken [2020] – odcinek 3"

Tag Cloud