Bakuten!! – odcinek 2

Shou dostaje od trenera propozycję przeniesienia się do bursy, którą po konsultacji z rodzicami przyjmuje. Od teraz będzie mieszkać ze swoimi kolegami z drużyny; wyjątkiem jest drugi z pierwszorocznych, Misato, który wieczorami z niewyjaśnionych jeszcze powodów musi wracać do domu. Nasz nowicjusz jednocześnie dostaje zadanie – w tydzień musi nauczyć się pokonywać długość kilkumetrowej maty saltami w tył, inaczej nie wystartuje w zawodach, a co za tym idzie, chłopcy ponownie będą musieli wystąpić w niepełnym składzie. Do pomocy w opanowaniu tej w zasadzie podstawowej w gimnastyce techniki wyznaczony zostaje, a jakże, Misato.

Zachwyca mnie ta seria swoim nienachalnym humorem i dobrze skonstruowanymi postaciami, wśród których naprawdę każdy się wyróżnia. Do tego dochodzą wszelkie interakcje między bohaterami, za każdym razem udowadniające, że jest pomiędzy nimi dużo tej tak zwanej chemii. Niezbyt często zdarza mi się zwracać uwagę na grę seiyuu, ale tym razem muszę pochwalić panów wcielających się w główne role, bo robią robotę i naprawdę nadają swoim postaciom dużo charakteru. Szczególnie jestem fanem kreacji Daisuke Ono, który wciela się w kapitana zespołu, Shichigahamę. Z kolei jako postać w tym tygodniu kupił mnie Watari za sprawą plakatów z filmów o yakuzie (tzw. yakuza eiga).

Oprawa graficzna pozostaje na tak samo wyśmienitym poziomie jak tydzień temu. Tym razem dodatkowo przyjdzie nam pozwiedzać okolicę liceum i przyznać trzeba, że jest to naprawdę klimatyczne i niesamowicie urokliwe miejsce – seria zdecydowanie spełnia zadanie promowania regionu Tohoku. Nie zabrakło oczywiście świetnego scenorysu i animacji postaci. Kuroyanagi uwielbia realizm, czego efektem jest między innymi scena z krojeniem warzyw, idealnie oddająca podejście jego i całej ekipy, za którym stoją niezmierzone pokłady ambicji.

Po szalonym i równie ambitnym SK8 przyszedł czas na bardziej przyziemne Bakuten!!, które mimo że zupełnie inne, kładzie nacisk na wiele tych samych aspektów. Fani serii sportowych w tym roku naprawdę mogą być zadowoleni.

Leave a comment for: "Bakuten!! – odcinek 2"