Slime Taoshite 300-nen, Shiranai Uchi ni Level Max ni Nattemashita – odcinek 2

Na farmie czas płynie wolno. Azusa uczy swoją podopieczną, że nie zawsze jest dobrze wypruwać sobie żyły, by osiągnąć cel, to samo można zyskać wytrwałością i cierpliwością (oraz trzystoma latami życia na zbyciu). Laika prezentuje swoje ponadprzeciętne zdolności kucharskie, a przy okazji podczas rozmowy wychodzi mały problem związany z wioską. Skoro bowiem w świat poszła wieść, że mieszka tu najsilniejsza czarownica, to zewsząd mogą zacząć spełzać osobniki/potwory, które na przykład wezmą mieszkańców na zakładników, aby ją pokonać. Skutek rozmowy jest taki, że Azusa z pomocą Laiki stawia nad wioską ochronną barierę magiczną. Przy okazji mieszkańcy dowiadują się też, że Laika jest smokiem, ale najwyraźniej im to wcale nie przeszkadza.

 

 

Życie na farmie toczy się dalej, aż do momentu, gdy do drzwi domu puka mała dziewczynka imieniem Falfa, która oznajmia, że Azusa jej jej mamą, a jej druga córka, a młodsza siostra Falfy, właśnie się szykuje do zabicia Wiedźmy ze Wzgórz. W trakcie rozmowy wychodzi na jaw, że dziewczynki mają jakieś pięćdziesiąt lat, powstały z dusz zabitych przez Azusę śluzków, a siostrzyczka – Shalsha – całe swoje życie poświęciła jednemu celowi, którym jest pozbycie się Wiedźmy.

 

Jak łatwo można się domyśleć, nadchodzi decydująca walka z żądną zemsty „córką”, która o dziwo ma moc większą od Azusy. Ale, jak łatwo można się domyśleć, zostaje pokonana przez… różne czynniki, których nie wzięła pod uwagę, poświęcając całe swoje życie, by osiągnąć cel. Bohaterka stwierdza natomiast, że skoro i tak Falfa i Shalsha uważają, że jest ich matka, to równie dobrze mogą zamieszkać u niej…

 

Pod względem graficznym nie zmieniło się wiele, pomijając więcej kadrów w trybie super-deformed (ale zdecydowanie pasujących do sytuacji), natomiast fabularnie chyba zaczyna się kluć motyw przewodni serii – we wszystkim, nawet w pracy, należy zachować umiar. A przynajmniej tak mi się zdaje – zobaczymy, czy po trzecim odcinku podejrzenia będą słuszne.

Comments on: "Slime Taoshite 300-nen, Shiranai Uchi ni Level Max ni Nattemashita – odcinek 2" (2)

  1. Ten kapelusz to się na magii trzyma, prawda? O_o

Leave a comment for: "Slime Taoshite 300-nen, Shiranai Uchi ni Level Max ni Nattemashita – odcinek 2"