Shin no Nakama ja Nai to Yuusha no Party o Oidasareta node, Henkyou de Slow Life Suru Koto ni Shimashita – odcinek 2

Do nowo otwartej apteki Reda trafia w końcu tajemnicza Poszukiwaczka Przygód z poprzedniego odcinka. Okazuje się, że na imię ma Rit (znaczy Rizlet z Loggervii), jest księżniczką tejże i jednocześnie stoi dosyć wysoko w rankingu. A poza tym już się kiedyś z Gideonem poznała i nawet wspólnie walczyli przeciwko demonom.

 

Tu następuje część wspominkowa, w trakcie której przypominają sobie przy herbatce, jak się spotkali, jak wspólnie walczyli z demonem, oraz jak Gideon wyciągnął ją z poczucia winy za śmierć współtowarzyszy. I oczywiście w trakcie wszelkich tych wspominek rzucane są grube sugestie, że Rit czuje do Gideona/Reda miętę…

 

No, większość odcinka powspominali, więc Poszukiwaczka kuje żelazo póki gorące, czyli proponuje zaskoczonemu Redowi, że będzie sklepu pilnować i pracować u niego. Po małej prezentacji swoich wynalazków i rozebraniu ich dostosowania do rzeczywistości przez Rit, Red dochodzi do wniosku, że to niegłupi pomysł by był. Po czym się okazuje, że dziewczyna miała na myśli dosłowne wprowadzenie się – łącznie z zakupami dodatkowych mebli…

 

 

Tymczasem gdzieś na pustkowiach byli Towarzysze witają przyprowadzony przez Aresa nowy nabytek w postaci Zabójczyni, która ma zastąpić Gideona. A następnie widz (i panienka) zostają poinformowani przez całkowicie pozbawioną jakichkolwiek emocji Ruti, że będą teraz szukać broni zostawionej przez poprzedniego Władcę Demonów.

 

Graficznie nie zmienia się dużo – w sumie mogłabym przekleić wszystko, co było pod pierwszym odcinkiem, bohaterowie siedzą i stoją w statycznych dekoracjach, walka też jest bardzo statyczna, plus mamy  kilka SD-czkowatych scenek. Fabularnie natomiast mamy całą historię potrzebną do wprowadzenia nowej postaci, przyszłej wybranki Reda, pokazanie, w jaki sposób Gideon wykonywał swoją powinność (motywacja i umiejętne posługiwanie się słowem), dalsze prezentowanie Bohaterki jako nieokazującej żadnych emocji maszynki do zabijania i rzucanie aluzjami, że Ares to knuj. Czyli nic nowego.

(Typowy bohater po komunikacie „To ja się wprowadzam”)

Leave a comment for: "Shin no Nakama ja Nai to Yuusha no Party o Oidasareta node, Henkyou de Slow Life Suru Koto ni Shimashita – odcinek 2"