Futsal Boys!!!!! – odcinek 3

Ryu oznajmia, że zna doskonałego bramkarza – to niejaki Taiga Amakado, prywatnie jego przyjaciel z dzieciństwa. Byłby na pewno cennym nabytkiem do drużyny, jednak pewien incydent w czasach gimnazjum sprawił, że chłopak odwiesił rękawice na kołek i nie zamierza wracać do futsalu. Czy wytrwa w tym postanowieniu? Cóż, sądząc po tytule, odpowiedź przyniesie następny odcinek (na wypadek, gdyby ktoś jej jeszcze nie zauważył w czołówce i przy napisach końcowych). Gros tego odcinka natomiast zajmują przygotowania do meczu z liceum Adalberta, znanym z doskonałych zawodników i stylu gry opierającego się na płynnej koordynacji podań. Tymczasem Sakaki nie radzi sobie najlepiej z nową odpowiedzialnością i po staremu próbuje grać w pojedynkę. Ostatnie minuty to już początek meczu; chłopcy się starają, ale widać, że przeciwnicy górują nad nimi zarówno pod względem zgrania, jak i strategii.

Łamię sobie głowę nad tym, co jeszcze mogłabym napisać o Futsal Boys!!!!!, ponieważ odcinek był tak samo mdły, nijaki i oderwany od rzeczywistości jak poprzednie. Na pewno nie jest to seria dla amatorów sportu, ale nie wiem, czy nawet fanki ładnych chłopców mają tu czego szukać. Fabuła jest pozbawiona choćby iskry życia, dialogi sztywne, a akcja czysto pretekstowa. O bohaterach nadal wiemy niewiele, a jeśli się czegoś dowiadujemy (np. o Mrocznej Przeszłości Taigi oraz o Tajemniczym Krewnym Yamato), to jest to tak głupie, że wolałabym chyba całkowity brak informacji.

Uczciwie przyznam, że animacji było więcej – podczas meczu postaci rzeczywiście biegają i skaczą, przy czym nawet zachowują w miarę ludzkie kształty i proporcje. Przedtem natomiast można wywnioskować, że zarówno szkoła, jak i miasto są wyludnione jak po apokalipsie, bo w żadnej scenie nie widać przypadkowych przechodniów czy innych statystów. Sama rozgrywka natomiast… No niestety, ruch na boisku trzeba umieć pokazać, a tu mam wrażenie, że nikt się nawet nie starał. Brakuje dynamiki, klimatu, adrenaliny, w sumie czegokolwiek, co zachęciłoby do kontynuowania seansu.

Leave a comment for: "Futsal Boys!!!!! – odcinek 3"