Healer Girl – odcinek 3

Odcinek trzeci, najbardziej jak dotychczas umuzykalniony, skupia się głównie na egzaminie, który czeka bohaterki. Przez pierwszą połowę odcinka śpiewając, uczą się oraz powtarzają do egzaminu, którego wyniki na szczęście dla widza otrzymują po napisach końcowych, natomiast w drugiej części odreagowują śpiewająco stres w trakcie miejskiego festiwalu sportowego, rywalizując z poznanymi w poprzedniej części dziewczętami z Kliniki Honosaka.

Widz z odcinka przede wszystkim dowiaduje się więcej o Hibiki, która mieszka w klinice, a także o tym, że Mistress jest byłą uczennicą właścicielki Honosaki, babci Shinobu. Pojawiająca się w drugiej części Sonia jest tak samo irytująca, jak była i zdecydowania brakuje mi cierpliwości dla jej zarozumialstwa, mimo że dorosłe osoby z obu klinik uważają, że dziewczyna ma dobre serce. Zobaczymy. Przypuszczam, że o rodzinie, życiu, powodach i planach na przyszłość pozostałych dziewcząt więcej dowiemy się w kolejnych odcinkach.

Niewiele mogę dodać o grafice poza tym, co już napisałam wcześniej w poprzednich zajawkach – nie zmienia się ani poziom kreski, ani kadrowania, było więcej natomiast ruchu, ponieważ dziewczęta uczestniczyły w różnych sportowych wydarzeniach. Ale dalej drugi plan jest zwykle nieruchomy, postacie jakieś są, ale albo się nie ruszają, albo są narysowane w uproszczony sposób.

Wspomnieć natomiast należy bardzo wyraźnie o czymś, co może być zaskoczeniem dla niektórych widzów, czyli o śpiewaniu. Tak, jest to anime o leczniczych piosenkach, i będą one zapewne w każdym odcinku. Jest to jednak też anime skłaniające się w stronę musicalu, a to znaczy, że oprócz normalnych piosenek bohaterki będę także czasem (albo często) rozmawiać ze sobą, śpiewając, w melodyjnym stylu. Niektórym osobom może się to wydać powiewem świeżości, dla innych może to być irytujące, inni z tego powodu mogą po prostu rzucić Healer Girl, a innych może to wcale nie ruszyć. Seria ma wyraźnie zaznaczony charakter obyczajowo-muzyczny i tego się trzyma, jeśli komuś to odpowiada, to może co tydzień poświęcić czas na śledzenie drogi bohaterek do stania się pełnoprawną uzdrowicielką.

Leave a comment for: "Healer Girl – odcinek 3"