Mahou Tsukai Reimeiki – odcinek 3

Po wyciągnięciu Kudda z tarapatów, dołącza on do grupy przewodzonej przez Roux i rusza w dalszą drogę do wioski będącej celem szkolnej wyprawy. Okazuje się też, że atak na niego nie był przypadkowy – został sprzedany przez dwóch współtowarzyszy, którzy przekazali informacje łowcy czarownic. Po dość dramatycznych momentach następuje niemal sielankowa część podróży. Dzięki nieograniczonym zasobom magicznej mocy Sable, udaje się też wyleczyć poniesione przez niego rany, czyli przywrócić jego dłonie (pazury?) oraz ogon. Sielanka nie trwa jednak wiecznie – w pewnym momencie natrafiają na dziecko uciekające przed wielkim niedźwiedzim wojownikiem, którego osoby znające Zero kara Hajimeru Mahou no Shou od razu poznają.

Większa część odcinka upływa na relacji ze spokojnej i radosnej podróży czworga kompanów. Bliżej przedstawiona zostaje Holt, której relacja z Sable powoli wkracza w nieco bardziej romantyczne klimaty. Między tą dwójką obserwujemy rodzącą się szczerą, przekonującą relacje, jakich nie ma w anime zbyt wiele. Nie zabrakło także nowych informacji na temat świata przedstawionego, a także porządnej dawki fanserwisu, która zaspokoić ma chyba wszystkie gusta potencjalnych widzów… Taki klimat zdecydowanie sprzyja odbiorowi tego tytułu, równoważąc dość traumatyczne wydarzenia z poprzedniego odcinka. Mimo braku wartkiej akcji odcinek wypadł naprawdę ciekawie, a końcówka rozpoczyna kolejny wątek który zachęca do kontynuowania seansu.

Mahou Tsukai Reimeki wypada dobrze na chyba wszystkich frontach. Mamy tu trzymającą w napięciu akcję, przyjemne, komediowe momenty z podróży i co najważniejsze ciekawe postaci, których relacje wypadają naturalnie i przekonująco. Odcinki upływają w mgnieniu oka, a bogaty świat i dobrze prowadzone wątki zachęcają do sięgnięcia po ciąg dalszy. Wszystkim fanom gatunku ten tytuł powinien przypaść do gustu i dostarczyć sporą porcję dobrej cotygodniowej rozrywki.

Leave a comment for: "Mahou Tsukai Reimeiki – odcinek 3"