Mamahaha no Tsurego ga Motokana datta – odcinek 3

Trzeci odcinek rozpoczyna krótka retrospekcja ukazująca urywek z życia Yume. Jak się dowiadujemy, dziewczyna w przeszłości miała w zwyczaju przechowywać w szkatułce bezcenne skarby, które otrzymała od Mizuto. O ile dobrze pamiętam, w pierwszym odcinku chłopakowi udało się powstrzymać „siostrę” przed zajrzeniem do jego szuflady. Ciekawe, co tam miał schowane.

Akcja przenosi się do teraźniejszości. Yume, która przed chwilą trzymała w rękach bokserki Mizuto, zaczyna je obwąchiwać. To mogłoby złamać zasady gry pomiędzy przyrodnim rodzeństwem, w której przegrany ma się stać młodszym bratem bądź siostrą, aczkolwiek jak pokazał pierwszy odcinek, w którym prawie doszło do pocałunku, te zasady bywają mniej lub bardziej naruszane. Jako że cudzą własność należy zwrócić, Yume czeka na idealny moment, ale na korytarzu trafia na Mizuto trzymającego biustonosz, który zapewne zamierzał podrzucić z podobnymi intencjami. Pomiędzy rodzeństwem wywiązuje się rozmowa na temat bielizny.

Przed paroma dniami pisałem, że Akatsuki (lub ktoś inny) może trochę namieszać. Ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że Akatsuki pragnie raczej zostać siostrzyczką bohaterki. Ma na jej punkcie obsesję i chce, aby Mizuto się z nią ożenił, żeby mogłaby być blisko Yume. W przebraniu (wyglądem przypomina mi dawną Yume) podbija do chłopca, ale po chwili przestaje udawać i wyjawia mu swoje wymiary. Potem nie odstępuje chłopaka na krok. Yume widzi ich razem w restauracji, ale kamuflaż zdaje egzamin, więc Yume nie poznaje „obcej” dziewczyny. Postanawia się zwierzyć z tego odkrycia samej Akatsuki, która udaje, że o niczym nie wie. Wiemy, że podążając za chłopakiem znalazła się przed domem rodzeństwa, ale czyżby nawet bez wiedzy kogokolwiek weszła do środka? Świadczyć o tym mogą buty należące do obcej dziewczyny, na które natrafia Yume po powrocie do domu. Buty szybko znikają w czasie, gdy Yume rozmawia z Mizuto, co oznacza, że Akatsuki mogła się ukradkiem wymknąć. Yume na razie ma mętlik w głowie i nie jest pewna, co się wokół niej dzieje, zaś Mizuto zwierza się z ostatnich wydarzeń Kogure. Możemy się domyślać, że Akatsuki i Kogure byli niegdyś parą. Moim zdaniem dziewczynie bliżej do bycia stalkerką aniżeli yandere w typie znanym z innych serii.

Fanserwisu jako takiego w tym odcinku go nie uświadczymy. Były zbliżenia na bieliznę, ale tylko trzymaną przez bohaterów, leżącą na podłodze, tudzież na stole podczas rozmowy rodzeństwa. Pojawiły się też nieprzyzwoite myśli Yume. Humor nie trafił tym razem do mnie, natomiast moje zdanie na temat strony audiowizualnej prawdopodobnie się nie zmieni.

Ten odcinek był dziwny. Jeszcze w całości go nie przetrawiłem. Dopiero napisałem, że seria coraz bardziej mi się podoba, a teraz się zastanawiam nad dalszym śledzeniem losów bohaterów – jak długo będę to robić i czy w ogóle. Dla jasności: nikogo nie zachęcam ani nie zniechęcam.

Leave a comment for: "Mamahaha no Tsurego ga Motokana datta – odcinek 3"