Fuufu Ijou, Koibito Miman – odcinek 3

Wspólne życie Jirou i Akari układa się coraz lepiej. Para zdaje się całkiem dobrze ze sobą dogadywać, jednak taka sielanka nie może trwać wiecznie z oczywistego powodu – nawiązywanie coraz bliższej relacji, kiedy codziennie myśli się, jakby tu zdobyć serce kogoś innego, musi i kończy się konfliktem. Na szczęście nie mamy do czynienia z wielkim dramatem, kłótniami czy użalaniem się nad sobą, ale ciche dni kończą się fatalnie dla szkolnej oceny obydwojga.

Jirou początkowo nie potrafił poradzić sobie z sytuacją, jednak krótka rozmowa z przyjacielem a także przede wszystkim z Shiori, zmusza go do przemyślenia sprawy. Jego próba naprawy relacji z Akari wypadła naprawdę przekonująco mimo dużej dozy niezdarności i braku doświadczenia w relacjach z dziewczynami. Ona sama także zdała sobie sprawę ze swojego postępowania i postanowiła zmienić postawę. Między tą dwójką jest chemia, co było widać już w poprzednich odcinkach. Ich nastoletnie problemy, nieumiejętność radzenia sobie z uczuciami i dojrzewaniem wypadają, jak na standardy gatunku, naprawdę realistycznie. Tym, co tutaj nie pasuje, są totalnie nieprzekonujące uczucia odpowiednio do Shiori oraz Tenjina. Sprawiają wrażenie wrzuconych na siłę, co mocno psuje całkiem przyjemny obraz codziennego, dobrze układającego się życia głównej pary (co do pewnego momentu oddaje ich ocena w szkolnym rankingu). Mógłbym uwierzyć, że tak wygląda para nastolatków, która znalazła się w niełatwej sytuacji nauki wspólnego życia, a to naprawdę dobry prognostyk na dalszy ciąg tej serii.

Fuufu Ijou, Koibito Miman to tytuł, który – szczerze mówiąc – przerósł moje oczekiwania. Akari i Jirou dają się lubić, a z każdym odcinkiem nie tylko rozwija się ich relacja, ale także powoli dorastają do sytuacji, w jakiej się znaleźli, oraz uczą radzić sobie z problemami wspólnego życia. Można by stwierdzić, że mamy tu całkiem udany szkolny romans, może i nieco nudny momentami, za to z wieloma udanymi romantycznymi scenami i udaną parą bohaterów. Czy jest tutaj co poprawiać? Zdecydowanie tak, zwłaszcza jeśli chodzi o bliższe przedstawienie postaci drugoplanowych, o których nie wiemy jak na razie niemal nic. Nie zmienia to faktu, że fani romansów szkolnych mogą być całkiem usatysfakcjonowani.

Leave a comment for: "Fuufu Ijou, Koibito Miman – odcinek 3"