Sewayaki Kitsune no Senko-san – odcinek 3

Sprząta, gotuje, rozpieszcza a także gra w gry wideo. Można by rzec, człowiekbóstwo-orkiestra. Z tym ostatnim kiepsko jej jednak idzie, dzięki czemu Nakano ma okazję odebrać swoją nagrodę – dotknąć jej puszystego futra. Niestety, próby uniknięcia tego losu przez Senko-san powodują sporo hałasu, który może działać na nerwy sąsiadom.

Zirytowana hałasem sąsiadka przyłapuje parę na gorącym uczynku, a widok dorosłego faceta atakującego małą dziewczynkę musi wywołać wiadomą reakcję – telefon na policję. Sytuację udaje się jednak załagodzić, a Senko-san kusi nieznajomą poczęstunkiem. Dźwięki dochodzące z pustego brzucha nowej znajomej jednoznacznie potwierdzają, że taki rodzaj zachęty okazał się wyjątkowo skuteczny. Podczas posiłku dowiadujemy się kim, jest sąsiadka. To pracująca z domu studentka o nazwisku Koenji. Obecność i wygląd lisicy akceptuje stosunkowo łatwo, gdyż uznaje ją za cosplayerkę postaci z pewnego anime.

Żywienie trójki ludzi i pusta lodówka sprawiają, że trzeba wybrać się na zakupy. Senko-san początkowo chce wybrać się sama, ale czujny Nakano słusznie przewiduje, że lisica na zakupach może przyciągnąć uwagę postronnych osób. Najczarniejsze scenariusze co prawda nie sprawdzają się, ale Nakano zdąża zareagować, gdy Senko postanawia beztrosko pomóc sobie lewitacją w sięgnięciu po stojący wysoko produkt.

Trzeci odcinek po raz kolejny udowodnił, że Sewayaki Kitsune no Senko-san świetnie realizuje swoje założenia. Scena z Koenji była mocno naciągana, a sposób wytłumaczenia sytuacji i jej reakcja mało przekonujące, ale całość wypadła niezwykle zabawnie. Dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu charakteru bohaterki udało się momentalnie zmienić klimat rozmowy – z mocno podejrzliwego na przyjazny i nieco humorystyczny. Historia z zakupami to z kolei powrót do rozpieszczania Nakano, któremu po raz pierwszy od długiego czasu zwykłe zakupy sprawiły niezwykłą przyjemność dzięki obecności Senko.

Tytuł mogę polecić z czystym sercem wszystkim poszukującym ciepłego i zabawnego anime, które ukoi nerwy i odpręży po ciężkim dniu pracy czy nauki. Uśmiech, zachowania i sposób mówienia głównej bohaterki sprawiają, że od razu poprawia mi się humor. Twórcom nie brakuje pomysłów, więc nie mam obaw związanych z nudą czy wtórnością.

Leave a comment for: "Sewayaki Kitsune no Senko-san – odcinek 3"

Tag Cloud