Just Because! – odcinek 1

Koniec drugiego trymestru trzeciej klasy szkoły średniej. Uczniowie przygotowują się do egzaminów na studia lub planują szukanie pracy. Dziwny to czas na przenosiny do nowej szkoły, ale Eita Izumi nie bardzo ma wybór – ze względu na pracę ojca przenosi się do szkoły średniej w Prefekturze Kanagawa. Co do dokładnej lokalizacji, to dużo mówi tutaj widok Shonan Monorail.

 

O czym opowiada odcinek? O zwykłym dniu w tejże szkole. Ukazano uczniów przygotowujących się do egzaminów, grających w baseballa, szkolny klub fotograficzny będący na krawędzi likwidacji, byłe już członkinie klubu muzycznego grające dla przyjemności.

 

Eita po wizycie u wicedyrektora, w celu załatwienia formalności, odwiedza szkolne boisko baseballa. Spotyka tam swojego przyjaciela z gimnazjum – Haruto, z którym nie widział się od czterech lat. Po krótkiej rozgrywce i dłuższej rozmowie, Haruto postanawia iść wyznać miłość dziewczynie (zapewne Morikawie z klubu muzycznego, o której mówił wcześniej) i dodatkowo informuje Eitę, że do tej szkoły chodzi też Natsume Mio, którą już w tym odcinku pokazano. Cóż, dalszego rozwoju wydarzeń i powiązań między postaciami nie trudno się domyślić.

Powiedzmy sobie szczerze, Just Because jest just boring. Akcja jest niemrawa, szara, bura i nijaka, dokładnie taka jak pogoda o tej porze roku. Bohaterów na razie nie poznaliśmy, ale podświadomość już połączyła schematy i pozwala przewidzieć cechy każdego z nich. Na szczęście oprawa wizualna jest ładna, chociaż projekty postaci to kalka z anime Getsuyobi no Tawawa, oryginalności za grosz. Cóż, pozostaje czekać na kolejne odcinki, być może czymś pozytywnym zostanę zaskoczony.

Leave a comment for: "Just Because! – odcinek 1"

Tag Cloud