Ore, Twintails ni Narimasu – odcinek 2 i 3

twin_tails_3

Tail Red szybko staje się sławny, a właściwie sławna, co nie napawa Soujiego optymizmem, zważywszy, że wielu jego kolegów zaczyna się nią fascynować, a media bez przerwy o „niej” mówią. Co gorsza, nasz bohater może dostać zawrotu głowy nie tylko w szkole, ale również w domu, choć tu przeważają fani jego męskiej formy. Thuearle, kobieta, która obdarzyła go mocą wojowniczki czerwonych kitek, postanawia z nim zamieszkać oraz „zrobić z niego mężczyznę”. Kibicuje jej matka Soujiego, która sama chciała być kiedyś czerwoną wojowniczką, i która ma nadzieje, że napalona kosmitka skradnie cnotę syna. Oczywiście przeszkodzić temu zamierza wspomniana w pierwszej zajawce przyjaciółka z dzieciństwa – Aika. Tymczasem kosmici bez przerwy wysyłają nowych przeciwników. W końcu jeden z nich staje się realnym zagrożeniem dla (ciała) naszego miłośnika kitek. Aika nie może na to patrzeć… Na szczęście z pomocą przychodzi Tail Blue.

twin_tails_2a

twin_tails_2c

Na razie Ore, Twintails ni Narimasu trzyma poziom pierwszego odcinka. Fabuła wydaje się przemyślana. Drugi odcinek skupia się bardziej na domowym życiu Soujiego, ale też przekazuje pewne informacje i wprowadza nowe pole do gagów, które zapewne będzie ważne także w dalszej części serii. Z kolei w trzecim odcinku, zgodnie z zapowiedzią, pokazano Tail Blue i wykorzystano do celów komediowych uprzednio zarysowane elementy związane z „zaciszem” domowym głównego bohatera.

twin_tails_3b twin_tails_3c

Ore, Twintails ni Narimasu jest zabawne, zgrabnie nabija się za schematów i chociaż humor w tej serii nie jest szczególnie oryginalny to jednak w niczym to nie przeszkadza, ba!, może nawet jest zaletą. Po trzech odcinkach mogę śmiało napisać, że będę tę serię oglądał, pomimo że nie należę do fanów tego typu anime. Zatem, świadom dwuznaczności (tak naprawdę więcej niż „dwu-„): Tail on!

Leave a comment for: "Ore, Twintails ni Narimasu – odcinek 2 i 3"

Tag Cloud