Fate/stay night: Unlimited Blade Works TV [2015] – odcinek 2

shot0038

Drugi odcinek niestety troszkę mnie rozczarował. Oczywiście nadal jestem zachwycona i nie umniejszy to mojej oceny całości, ale mam kilka zarzutów wobec twórców. Anime nadal jest upakowane wydarzeniami i trudno się podczas seansu nudzić, jednak knucie Shirou i Rin jest dosyć mało interesujące, przypuszczalnie przez nagłą uległość dziewczyny (najwyraźniej wyznanie z poprzedniego odcinka musiało jej się spodobać). Brak sarkastycznego i mrocznego Archera, który był doskonałą przeciwwagą dla idealistycznie nastawionych do świata nastolatków boli.

shot0017

Chociaż Rin usiłuje udawać, że twardo stąpa po ziemi, bez Archera ich zachowanie się robi troszkę niestrawne. Brakuje mi jego uwag i ogólnej prezencji (ma się tę słabość do wysokich panów). Nadmiar Caster nie pomaga, w tym odcinku bowiem mamy szansę wglądu w jej jakże tragiczną przeszłość. Połowa odcinka to wspomnienia związane z jej poprzednim Masterem.

shot0012

Raczej mało mnie to wszystko poruszyło. Nie lubię Caster jako postaci i trochę trudno jest mi wykrzesać empatię. Na szczęście druga połowa odcinka to znacznie bardziej interesujące wydarzenia. Przede wszystkim nareszcie troszkę czasu dostaje tajemniczy blondyn w czarnym mundurku.

 shot0043

Na którego widok nie sposób nie piszczeć z zachwytu. Poniewierany, a potem chowający się  w krzakach róż Shinji też dostarcza radości, zwłaszcza w kontakcie z dwiema opiekunkami Ilyi. W kolejnym odcinku zapowiada się interesująca walka i już nie mogę się tego doczekać. Mam też nadzieję, że szybko wróci Kirei. Tęsknię za jego beznamiętnym głosem.

shot0019

Należy się pewne wyjaśnienie z mojej strony. Ja nie traktuję tej serii całkowicie serio, toteż dostarcza mi ona mnóstwa rozrywki w nietypowy sposób. Przy czym mam dziwne wrażenie, że właśnie o taką rozrywkę chodziło twórcom i moim zdaniem bardzo dobrze się to sprawdza. Oglądanie Fate/stay night: Unlimited Blade Works TV tak jakby to była mroczna i poważna opowieść zwyczajnie się nie uda. Zmiana podejścia i potraktowanie anime trochę jak parodii ma szansę wyjść odbiorcom na dobre. Bo umówmy się, kto by przetrzymał przemowy i monologi Shirou na serio?

shot0042

Leave a comment for: "Fate/stay night: Unlimited Blade Works TV [2015] – odcinek 2"

Tag Cloud