Uta no Prince-sama: Maji Love Revolutions – odcinek 3

UPRstage

Nie rozumiałem naprawdę, co to znaczy odpowiadać, zanim nie obejrzałem tych 3 odcinków. Za to temu serialowi dziękuję. Dziękuję mu też za bishouneny, było ich wiele. Czy więcej znaczy lepiej? Nie, lecz nie o dobro tu chodzi, a piękno.

Czy to parodia? W żadnym razie, piszę te zajawki najzupełniej na serio. Znaczy… to pytanie było o serial? Niełatwo mi odpowiedzieć, nie jestem pewien: słyszał ktoś o prawie Poe? Nie znaczy to jednak, że pozostawię was zagubionych. Prawidłowa odpowiedź brzmi bowiem: nieistotne. W tym odcinku Otoya i Natsuki przygotowują się do zagrania w rockowym musicalu, gdzie wcielają się w dwóch księciów godzących zwaśnione królestwa mocą muzyki. Książęta wcielają się w książęta, niby to śpiewające, w praktyce wyglądające romantycznie i robiące głupie rzeczy. Daremnie męczyłem się, rozdarty dylematem, czy jest to autoironia, czy też nie, gdy nagle scena premiery musicalu przeszła w psychodeliczną wizję z latającymi biszami, Haruką i tęczą. Kiedy niebo, Haruka i bisze utonęli w powodzi światła i bieli, które wypełniły ekran, zrozumiałem, że ten serial nie tyle wykracza poza parodię, ile ją wręcz transcenduje.

UPR1

Jezus Haruka.

Jakie są filozoficzne podstawy Uta no Prince-sama: Maji Love Revolutions? Platonizm. Tak jak członkowie Akademii starali się zbliżyć do czystych idei poprzez studiowanie geometrii, tak tu członkowie Akademii czynią to samo poprzez studiowanie bishounenów. Otoya i Natsuki zostają skrytykowani, że próbują wczuć się w postacie, jakie mają zagrać w musicalu. Wczuć się oczywiście nie potrafią, jednak nie na tym polaga ich pomyłka: nikt przecież nie oczekuje od nastoletnich idoli umiejętności aktorskich w przedstawieniach z ich udziałem. Mają być w nim tylko i wyłącznie biszami. Czym jest bisz, nie da się całkowicie wyjaśnić słowami, jako że kontakt z noumenem może być wyłączenie pośredni, co udowadnia Haruka, przedstawiając ich istotę za pomocą 2 fortepianowych solówek. Tłumaczy to też jej ogólną małomówność, bowiem posiadłszy zrozumienie, nie czuje ona potrzeby schodzenia na niski i zbyt ograniczony poziom języka. Gdyby chciała to uczynić, prawdopodobnie musiałaby użyć języka współczesnej astronomii, ponieważ ten odcinek jednoznacznie sugeruje, że bisze są supernowymi.

Otoya i fa

Otoya i Natsuki.

Czy są w tym serialu wątki romantyczne? Zaskakujące pytanie! Nie ma. Mamy grupę chłopiąt chcących traktować nieśmiałą kompozytorkę jak księżniczkę i trzymać ją za ręce. Jednocześnie nie wykazują żadnych skłonności homoseksualnych (a szkoda, szkoda…) Atmosfera jest momentami bardzo romantyczna, tym bardziej dziwi brak prób zadzierzgnięcia bliższych związków. Wszyscy chyba są aseksualni, co jest oczywiście najzupełniej w porządku, choć dziwi ze względu na masowość. Zdziwienie otwiera umysł na nowe doznania. Jakie doznania oferuje ten serial – doskonale wiadomo.

Brak wątków homoseksualnych.

Brak skłonności homoseksualnych.

Jak żyć? Jest wiele sposobów. Użyj lekcji, jakie daje to anime. Bohaterowie rozmawiają tutaj ze sobą, jakby byli lekko upośledzeni umysłowo, mimo to (dzięki temu?) są szczęśliwi. Zapewne pomaga im nieco fakt, że wszyscy żyją w wielkim pałacu, finansowanym ze źródeł nieznanego pochodzenia, ale nie przejmuj się tym. My też mamy swój pałac pełen obfitości – serial Uta no Prince-sama. Nie myśl więc zbyt wiele i oglądaj bisze. Nie myśl zbyt wiele i słuchaj głupich popowych piosenek. Nie myśl zbyt wiele i drżyj, czy ST☆RISH wystąpią na Triple S. Ogólnie – nie myśl zbyt wiele. I tak znasz już odpowiedzi.

Bisze rozświetlające nasze życie.

Bisze rozświetlające nasze życie.

Comments on: "Uta no Prince-sama: Maji Love Revolutions – odcinek 3" (1)

  1. „(….) ten serial nie tyle wykracza poza parodię, ile ją wręcz transcenduje”

    „Czym jest bisz, nie da się całkowicie wyjaśnić słowami, jako że kontakt z noumenem może być wyłączenie pośredni”

    Tablis, nie wiem jak Yumi, ale ja zamierzam oglądać! I jesteś za to moralnie odpowiedzialny…

Leave a comment for: "Uta no Prince-sama: Maji Love Revolutions – odcinek 3"

Tag Cloud