Mahou Shoujo Site – odcinek 2

Jak się okazuje, Tsuyuno Yatsumura, która uratowała Ayę z rak prześladowczyń i upozorował scenkę w łazience, ma moc zatrzymywania czasu – Aya może się poruszać jedynie dlatego, że dodała ją do listy wyjątków (tak, różdżką Tsuyumo jest smartfon). Wspólnie udają się do domu bohaterki, by omówić bieżąca sytuację. Po drodze wybawicielka informuje Ayę, że nie powinna się przejmować, ponieważ ich prawem jest pozbywanie się każdego, kto jest – i tu następuje długa lista niesympatycznych zachowań i cech charakteru.

 

W domu natykają się na braciszka, którego Tsuyuno od razu klasyfikuje jako fałszywego, ale Aya nie wspomina ani słowem o jego  sadystycznych ciągotach – a szkoda. Dowiaduje się natomiast, że nie ma co się martwić, bo policja jej nie aresztuje za użycie magii, raczej jak już, to ją wyśmieją. Kolejną istotną informacją jest to, że symbol pojawiający się na nadgarstku reprezentuje punkty życia (jego długość), które traci się używając magii. A także to, że nie są jedynymi magical girls.

 

Zważywszy na ich moce, Yatsumura proponuje Ayi współpracę w śledztwie, ponieważ ktoś zabija inne dziewczęta i zabiera ich różdżki. Jedynym śladem jest zdjęcie mordercy, którym prawdopodobnie jest inna magical girl, przesłane przez zaginioną znajomą badającą sprawę, Rinę Shioi. Tymczasem gdzieś w mieście w swoim notesiku morderczyni na kolejną ofiarę typuje właśnie Asagiri.

 

Kolejnego dnia w drodze ze szkoły następuje atak, w trakcie którego okazuje się, że zatrzymywanie czasu nie działa wszędzie, a także, że różdżki nie są spersonalizowane. Asagiri nie chce użyć pistoletu, twierdząc, że nie chce zabić przeciwniczki, ale w końcu ulega namowom Yatsumury i teleportuje ją gdzieś indziej. Okazuje się, że jest w stanie kontrolować miejsce wysłania ofiary, i tam właśnie ją obie znajdują. W trakcie przesłuchania wychodzi na jaw, że celem Riny (bo to była właśnie zaginiona Rina) jest zgromadzenie jak największej liczby różdżek, by przeżyć nadchodzący koniec świata, mający nastąpić 11 sierpnia o 7:23, gdy na ziemię zstąpi Tempest, czyli wielki wir rączek z unoszącymi się wokół plemnikami, mający zniszczyć stary świat i stworzyć nowy.

Tymczasem gdzieś w mieście w ciemnym pokoju siedzi kolejna panienka z kucykami mamrocząca do siebie „Chcę zabijać”. O jak miło.

Leave a comment for: "Mahou Shoujo Site – odcinek 2"

Tag Cloud