Mahouka Koukou no Yuutousei – odcinek 3

Miyuki rozpoczyna tresurę kilku kolegów z klasy co do kwestii poniżania osób drugiego kursu, tzw. Weed, w jej obecności. Po mrożącym krew w żyłach (dosłownie) wytłumaczeniu, na razie chyba będzie mieć z tym spokój. W szkole rozpoczynają się także rekrutacje nowych uczniów do klubów i kół zainteresowań, co sprawia niemałe problemy. Otóż ze względu na pokazy i demonstracje umiejętności, uczniowie w tym okresie mogą nosić urządzenia pozwalające im używać magii. W tym samym czasie Miyuki rozpoczyna też pracę w samorządzie, a Tatsuya demonstruje pokaz siły jako członek organizacji porządkowej, doprowadzając do pionu zbyt gorącokrwistych kolegów, także tych starszych. Rzecz jasna nie podoba się to wielu z nich, co więcej, jego niezwykłe umiejętności przysparzają mu tajemniczego wroga.

Zgodnie z oczekiwaniami, przytoczone zostają wątki z głównej linii fabularnej tytułu. Rzecz jasna ukazane zostają z nieco innej perspektywy, ale nie uświadczycie tutaj wielu nowych informacji, które warte są uwagi. Na plan wjeżdża także postać Eimi Akechi, która nawiązuje relacje najpierw z Honoką i Shizuku, a później także z Miyuki. Co więcej, wraz z pierwszymi dwiema postanawia zawiązać współpracę detektywistyczną, która doprowadzić ma do zdemaskowania przeciwnika, który za cel obrał sobie Tatsuyę! Efekty tej współpracy muszą być piorunujące, podobnie jak działania samego zainteresowanego.

Mahouka Koukou no Yuutousei jest dokładnie tym, czego można było się spodziewać. Dostajemy stare wątki fabularne ukazane z nieco innej perspektywy. Z ową perspektywą wiąże się rzecz jasna masa fanserwisu oraz jeszcze większa ilość zachwytów wiana dziewuszek, z Miyuki na czele, nad Tatsuyą. Muszę przyznać jednak, że niektóre sceny komediowe są udane, a żaden z elementów absurdalnego zachwytu nie jest bardziej wkurzający niż poprzednio. Fani tytułu zapewne będą zadowoleni, ale cała reszta nie ma tu czego szukać.

Leave a comment for: "Mahouka Koukou no Yuutousei – odcinek 3"