Ningen Fushin no Boukensha-tachi ga Sekai o Sukuu You Desu – odcinek 3

Uszkodzony przypadkiem naszyjnik Curran staje się okazją do przybliżenia jej przeszłości. Należała do drużyny niejakiego Cariosa, który wraz z partnerami, skutecznie wzbudził jej zaufanie, tylko po to, aby wykorzystać ją jako przynętę na silnego wężowego potwora. Kiedy nasza bohaterka została sparaliżowana jego jadem, Carios wraz z drużyną wykorzystali okazję do jego ubicia i zabrania wartościowych materiałów, a Curran porzucili zostawiając na pewną śmierć. Jej zdolność przeżycia okazała się jednak na tyle silna, że odzyskała przytomność i wróciła do miasta, aby przekonać się o tym, że została okradziona ze wszystkiego, co do niej należało. Plącząc się bez celu w życiu, napotkała przypadkiem na niejakiego Fifsa, który ją zafascynował i pokazał świat smacznego jedzenia. Tak oto porzucona przez towarzyszy, znalazła nową pasję i chęć do życia.

Drugim wątkiem poruszonym w odcinku było zamartwianie się Nicka, jak powinien zrekompensować nowej towarzyszce uszkodzony naszyjnik. Nie mógł znaleźć identycznego, a na dodatek zabrakło mu też inteligencji aby zrozumieć prosty przekaz Curran, która nie chciała po prostu nic w zamian. Rzecz jasna nie wpadło mu do głowy, aby z nią porozmawiać i uzyskać więcej informacji, a fakt ten wytknęła mu dopiero idolka Agate, która szybko załapała o co chodzi. I żyli długo i szczęśliwie…

Skłamałbym, gdybym napisał, że znalazłem w Ningen Fushin no Boukensha-tachi ga Sekai o Sukuu You Desu jakiekolwiek pozytywy zachęcające do dalszego seansu. Mamy tu do czynienia z do bólu sztampową i niesamowicie nudną historią, pozbawioną czegokolwiek co przyciągałoby do ekranu lub dawało nadzieję na przyszłość. Nie ma tu też ani jednej postaci wartej uwagi, cała obsada może nie jest odpychająca, ale zdecydowanie nijaka i apatyczna. Szczerze mówiąc, odradzam wszystkim dalszy seans, chyba że nie mają co robić z wolnym czasem.

Leave a comment for: "Ningen Fushin no Boukensha-tachi ga Sekai o Sukuu You Desu – odcinek 3"